Цензор.НЕТ

03.12.18 23:22

Бердянський порт через блокаду Азовського моря зазнав збитків на $4 млн

Підприємство переходить на 4-денний робочий тиждень, керівництво заявляє про можливі скорочення співробітників.

Бердянський порт через блокаду Азовського моря зазнав збитків на $4 млн

Бердянський морський торговельний порт через блокаду Керченської протоки вимушено перейшов на чотириденний робочий тиждень. Про це заявив виконуючий обов'язки начальника порту Олександр Трощенко, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на видання ""Про Бердянськ".

За словами Трощенкова, порт зазнав багатомільйонних збитків. Про це він сказав на спільній прес-конференції з керівництвом ДП Адміністрація морських портів України.

Зазначається, що через ситуацію, яка склалася в Керченській протоці, порт Бердянська виконав фінансовий план тільки на 50%. У результаті, керівництво підприємства було змушене перевести співробітників на 4-денний робочий тиждень. Перше судно зайшло в порт тільки сьогодні, 3 грудня. З 25 листопада судна стояли заблокованими.

На даний момент від послуг Бердянського порту повністю відмовився один із головних постачальників - компанія "Метінвест", а другий найбільший клієнт, "Портінвест", скоротив перевалку наполовину.

За словами Трощенкова, ситуація, що склалася підштовхує керівництво порту до скорочення персоналу.

"Це - вимушений захід. Сказати про кількість скорочуваних співробітників і про те, чи доведеться взагалі їх скорочувати, зараз не можна. Всі наші плани диктуватимуть цифри, і основне завдання на даний момент - вийти на беззбитковість і врятувати підприємство", - говорить Трощенко.

Як повідомлялося, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

При цьому ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права (далі - Конвенція ООН) та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки (далі - Договір), військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже, вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства. Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх 3 кораблів спецпризначенцями РФ і шести поранених.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у таких областях, як Вінницька, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану ухвалено у зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців.

Заарештованим російським судом у Сімферополі українським морякам загрожує до 6 років позбавлення волі.

Прокуратура АРК визнала захоплених ФСБ Росії українських моряків військовополоненими.

29 листопада стало відомо, що заарештованих у Сімферополі українських військових моряків вивозять із Криму в Москву.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики