Цензор.НЕТ

04.12.18 12:56

"Усі кораблі і катери Держприкордонслужби приведено в повну бойову готовність", - Цигикал

Голова Держприкордонслужби Петро Цигикал зазначив, що з 1 грудня введено в штат управління Морської охорони. Раніше морські прикордонні загони входили до складу сухопутних регіональних управлінь.

"Усі кораблі і катери Держприкордонслужби приведено в повну бойову готовність", - Цигикал

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Держприкордонслужби, про це він сказав під час інтерв'ю на телеканалі "UATV", відповідаючи на запитання про те, як змінилася робота Морської охорони прикордонного відомства.

"Щоб об’єднати зусилля, ми створили морське регіональне управління", - зазначив очільник прикордонного відомства.

Він додав, що українські прикордонники здійснюють супроводження суден в акваторії Азовського моря, попереджають рибалок і капітанів інших суден, які проходять Керченську протоку, про те, що щодо них можуть бути застосовані певні режимні заходи з боку Російської Федерації.

"Усі кораблі і катери Держприкордонслужби приведено в повну бойову готовність. Фактично весь плавсклад перебуває сьогодні в морі", - сказав Цигикал.

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

При цьому ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх 3 кораблів спецпризначенцями РФ і шести поранених.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у таких областях, як Вінницька, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московське СІЗО "Лефортово", 3 поранених - у "Матроську тишу".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики