Цензор.НЕТ

04.12.18 14:13

Покарання буде жорстким, - Луценко попередив про кримінальну відповідальність за антидержавні висловлювання про цілісність України

Генеральний прокурор України Юрій Луценко попереджає про кримінальну відповідальність за антидержавні висловлювання, зокрема в ЗМІ.

Покарання буде жорстким, - Луценко попередив про кримінальну відповідальність за антидержавні висловлювання про цілісність України

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це він повідомив у вівторок на брифінгу в Одесі, кажучи про протидію силових структур сепаратистським проявам і закликам до посягання на територіальну цілісність в умовах воєнного стану в Україні.

"Будь-які антидержавні речі будуть жорстко покарані", - сказав Генпрокурор.

При цьому Луценко звернув увагу на те, що йдеться про критичні висловлювання на адресу влади.

"Кожен має право критикувати... але недопустимо зазіхати на територіальну цілісність", - заявив він.

"Нещодавно на каналі "112", наприклад, була одна пані з однієї політичної організації, яка довго віщала про те, що українські кораблі не мали права заходити в російські води Криму. Такі заяви потрапляють під ознаки кримінальної статті про заклики до зміни територіальної цілісності держави. Кримінальне провадження відкрито, і ця пані відповідатиме", - розповів Генпрокурор.

Водночас Луценко запевнив: "Ми вільна країна, і кожен може критикувати, кожен може давати оцінки діям влади, але недопустимо зазіхати на територіальну цілісність країни, включно з Кримом і Донбасом, і суверенними водами, а також закликати до силового повалення влади".

"Усі, хто буде це собі дозволяти, відчуватимуть на собі силу закону. Ті, хто маневруватимуть між цими кримінальними статтями, але все-таки провадитимуть антидержавну пропаганду, - ми також уміємо маневрувати", - наголосив він.

Генпрокурор зазначив, що і українці, і загалом країна мають бути захищені.

Нагадаємо, 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у таких областях, як Вінницька, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану ухвалено у зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики