Цензор.НЕТ

04.12.18 22:22

Сестрі Сенцова Каплан до кінця тижня мають оформити посвідку на проживання, - ДМС

У відомстві кажуть, що питання з подачею документів можна було б вирішити швидше, якби Каплан звернулася безпосередньо до керівництва.

Сестрі Сенцова Каплан до кінця тижня мають оформити посвідку на проживання, - ДМС

Сестрі політв'язня Олега Сенцова, громадянці Росії Наталії Каплан до кінця тижня мають оформити посвідку на проживання в Україні. Про це в коментарі Цензор.НЕТ заявила перший заступник глави Державної міграційної служби Наталя Науменко.

"Їй склали протокол, вона оплатила штраф. Їй продовжили термін перебування, і в неї взяли документи на тимчасову посвідку на проживання з волонтерства. Ми плануємо, що цього тижня вона отримає (вид на проживання, - ред.). Їй 10 грудня відлітати, тож до цього часу все буде готово", - сказала чиновниця.

Науменко визнала, що в ДМС є проблеми з чергами. За її словами, в службі нещодавно з метою боротьби з корупцією ввели систему електронної черги, і механізм налагоджено не до кінця. Але той, хто хоче потрапити на прийом, за її словами, завжди це робить.

"У нас там є представник, який моніторить цю електронну чергу. Я сьогодні з ним спілкувалася, він говорить: сьогодні черги там немає. Вчора там теж вона була невелика. Тобто, день на день не випадає, але я не знаю, яка це має бути черга, щоб людина не могла просто потрапити 17 разів, приходячи, стукаючи у двері ", - прокоментувала вона ситуацію.

При цьому перший заступник глави ДМС стверджує, що питання Каплан із подачею документів можна було б вирішити набагато швидше, якби сестра Олега Сенцова після однієї чи декількох невдалих спроб потрапити на прийом до інспектора міграційної служби звернулася безпосередньо до керівництва.

"Завжди є прийом керівництва там, на місці. Завжди можна постукати і сказати, що, вибачте, втретє, набридло вже це все, не можу потрапити у вашу електронну чергу, закінчується термін перебування, зробіть що-небудь... Це питання було б вирішено на рівні самої міграційної служби міста Києва", - переконана Науменко.

За її словами, востаннє Каплан була на прийомі у Державній міграційній службі в серпні 2017 року. Про проблеми сестри Олега Сенцова з документами у відомстві дізналися зі ЗМІ.

"Ніхто не пам'ятає всіх людей, яким потрібна підтримка або якийсь супровід. Я почала шукати по базі Наталю Каплан. Я не могла знайти її взагалі, тому що абсолютно інше прізвище. Поки ми це все в суботу розібрали до пізнього вечора, поки в неділю все витягли, щоб піти, зрозуміти, що там таке. Ми реально людей підняли, співробітників дуже багатьох, щоб якусь хронологію відновити... Ніхто взагалі не пам'ятає, що така ситуація була", - пояснила чиновниця.

Як раніше повідомляв Цензор.НЕТ, про проблеми сестри Олега Сенцова з Державною міграційною службою стало відомо 1 грудня. З'ясувалося, що Наталя Каплан влітку не змогла приїхати на прийом до міграційного інспектора, тому що була в цей час на зустрічі високого рівня, на якій обговорювалася доля її брата. За словами Каплан, відтоді вона 17 разів їздила в ДМС, але взяти талон на прийом змогла тільки на 3 грудня.

3 грудня сестра Олега Сенцова, з правозахисниками і журналістами, укотре прийшла в міграційну службу, де їй пообіцяли зробити документи найближчим часом.

Вона заплатила штраф і збирається подати новий пакет документів для отримання посвідки.

Нагадуємо, українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, Кольченка засудили до 10 років позбавлення волі, а Сенцова - до 20.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів.

5 жовтня Сенцов заявив про припинення голодування з наступного дня. Він зазначив, що в разі продовження до нього застосували б примусове годування через його критичний стан.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики