Прохід суден з агропродукцією через порти в Азовському морі розблоковано, - АМПУ

3289 47
Прохід суден з агропродукцією через порти в Азовському морі розблоковано, - АМПУ

Перевалка зерна на судна через порти Маріуполя і Бердянська відновлена і здійснюється в штатному режимі.

Про це повідомили учасники Штабу з оперативного вирішення питань логістики у сільському господарстві, чергове засідання якого відбулось сьогодні, 4 грудня, під головуванням Першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу відомства.

"Засідання Штабу розпочалося із приємної звістки – наші судна почали проходити в обидві сторони через порти Маріуполя і Бердянська. Порти працюють в штатному режимі, експортні відвантаження відбуваються за планом", - зазначив Максим Мартинюк.

Так, за словами начальника Служби з організації роботи портів ДП "Адміністрації морських портів України" Вячеслава Вороного, внутрішні робочі групи, які були створені для взаємодії морських портів і станцій "Укрзалізниці", працюють в щоденному графіку і всі необхідні питання вирішуються оперативно. На сьогоднішній день ні одному із терміналів не оголошено конвенції, тобто обмежень на прийом вантажів.

Станом на 4 грудня перевалка вантажів морськими портами вже склала 37,2 млн тонн, що практично дорівнює минулорічному показнику за аналогічний період.

Вказується, що українські порти на Азові планують збільшити перевалку вантажів майже на 800 тис. тонн на рік. Для цього Адміністрація морських портів України продовжує реалізацію проектів з днопоглиблення.

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

При цьому ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх 3 кораблів спецпризначенцями РФ і шести поранених.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у таких областях, як Вінницька, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московське СІЗО "Лефортово", 3 поранених - у "Матроську тишу".

Топ коментарі
+6 Герхард
Герхард

Ну вы же продолжаете брать Рейхстаг через 73 года.

А тут налицо взаимосвязанные события (пиратство и блокада) и шторм тут вовсе не причем. Военная блокада Россией украинских тервод никаким образом не относится к шторму.
показати весь коментар
04.12.2018 23:24
+4 Герхард
А и вправду... Чегойто я. Давно пора забыть, что вы врали 10 дней назад. У вас же уже новое вранье и новые отговорки.

Сколько там было версий у Роиси про МН-17...
показати весь коментар
04.12.2018 23:26
+3 Герхард
Фиг получится. Прецедент нарушения морского права уже создан. И это уже ничего не исправит.
Кроме того, практика уже показала, что бюрократический каток санкций долго раскачивается, но потом его остановить практически не возможно.
показати весь коментар
04.12.2018 23:01