Цензор.НЕТ

05.12.18 11:31

Парубій закликав Сенат США ввести нові санкції проти Росії за агресію в Керченській протоці. ДОКУМЕНТ

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій направив лист віце-президенту США, голові Сенату Конгресу США Майкові Пенсу, в якому, зокрема, закликав до введення нових санкцій проти РФ після її агресії в Керченській протоці.

Парубій закликав Сенат США ввести нові санкції проти Росії за агресію в Керченській протоці. ДОКУМЕНТ

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє прес-служба українського парламенту.

"Україна, Сполучені Штати та міжнародне співтовариство вжили активних і рішучих дій з 2014 року, спрямованих на боротьбу з незаконною агресивною поведінкою Росії, включаючи запровадження економічних санкцій. Дуже важливо, щоб верховенство права та міжнародні норми були суворо дотримані, спричиняючи наслідки для тих країн, які прагнуть підірвати право інших країн на власний національний дохід. Ми закликаємо вас використати всі наявні можливості, щоб зупинити агресію Росії щодо України та її явне порушення міжнародних правил та норм шляхом накладання додаткових енергетичних та фінансових санкцій", - підкреслив Парубій у листі.

Парубій закликав Сенат США ввести нові санкції проти Росії за агресію в Керченській протоці 01
Парубій закликав Сенат США ввести нові санкції проти Росії за агресію в Керченській протоці 02
Парубій закликав Сенат США ввести нові санкції проти Росії за агресію в Керченській протоці 03
Парубій закликав Сенат США ввести нові санкції проти Росії за агресію в Керченській протоці 04
Парубій закликав Сенат США ввести нові санкції проти Росії за агресію в Керченській протоці 05
Парубій закликав Сенат США ввести нові санкції проти Росії за агресію в Керченській протоці 06

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

При цьому ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх 3 кораблів спецпризначенцями РФ і шести поранених.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у таких областях, як Вінницька, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московське СІЗО "Лефортово", 3 поранених - у "Матроську тишу".

Павло Петренко на засіданні уряду 28 листопада повідомив, що Міністерство юстиції від імені Кабінету міністрів звернулося в ЄСПЛ для захисту захоплених РФ українських військових моряків. За його словами, позиція України полягає в тому, що захоплені моряки є військовополоненими і до них мають застосовуватися всі гарантії захисту, які визначені Женевськими конвенціями. Згідно з рішенням ЄСПЛ від 29 листопада, влада Російської Федерації в понеділок, 3 грудня, мала надати інформацію про захоплення українських моряків і юридичні підстави їхнього затримання, місце їхнього утримання, завдані поранення і надану медичну допомогу.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики