Цензор.НЕТ

05.12.18 12:00

Константинополь пропонує призначити предстоятелем незалежної УПЦ митрополита, а не патріарха

Українська православна церква може бути сформована за моделлю Критської, в якій предстоятелем є не патріарх, а митрополит.

Константинополь пропонує призначити предстоятелем незалежної УПЦ митрополита, а не патріарха

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Українські новини", про це йдеться в статуті, запропонованому Священним синодом Вселенського патріархату, частина якого опублікувало агентство церковних новин Romfea.

"У документі також йдеться про ставропігію та отримання мірри тільки з Константинополя", - зазначає видання і публікує фотокопію сторінки з текстом грецькою мовою.

В кінці листопада цей статут був затверджений Синодом, проте директор Національного інституту стратегічних досліджень при президенті України Ростислав Павленко заявив, що рішення про статут Української церкви ухвалюватиме її Собор.

"Синод Вселенського патріархату сформулював пропозиції щодо імплементації Томосу про автокефалію в статут Церкви, які будуть розглянуті українськими архієреями", - підкреслив Павленко.

Нагадаємо, 11 жовтня за результатами засідання Синоду Вселенського патріархату було оголошено рішення, в якому йшлося, що Константинополь продовжує процедуру надання автокефалії церкві України.

Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічні статуси предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

3 листопада Президент України Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій підписали в Стамбулі угоду про співпрацю та взаємодію між Україною і Константинопольським патріархатом.

Як сказав за підсумками зустрічі Порошенко, угода створює умови для того, щоб "процес надання Томосу (про автокефалію. - Ред.) було проведено абсолютно в чіткій відповідності до канонів православної церкви". Глава держави назвав цей день, 3 листопада, історичним.

Об'єднавчий собор Української церкви відбудеться 15 грудня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики