Цензор.НЕТ

05.12.18 13:20

Президент готовий скасувати воєнний стан, але для цього потрібні підстави, - Полторак

Можливість продовження воєнного стану в Україні залежить від дій Російської Федерації, але наразі немає підстав для його скасування, незважаючи на певні просування в Керченській протоці.

Президент готовий скасувати воєнний стан, але для цього потрібні підстави, - Полторак

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це заявив міністр оборони України Степан Полторак журналістам у середу в Києві.

"Що стосується продовження воєнного стану, я точно думаю, що це залежить від дій РФ, від намірів... від обстановки, яка складатиметься на кордоні", - сказав Полторак.

При цьому він додав: "Президент України готовий скасувати воєнний стан, але для цього потрібні підстави".

Полторак наголосив, що таких підстав наразі немає, але водночас відзначив "певні просування Керченською протокою".

"Росія частково розблокувала прохід, розблокувала деякі наші порти, що дало можливість просування наших цивільних і торговельних суден... Деякі питання вирішуються, але, на жаль, не всі, зокрема не вирішується питання щодо повернення наших героїв", - додав міністр.

Крім того, С.Полторак повідомив, що до кінця поточного року планується кілька візитів до України його "західних колег".

За його словами, йдеться про керівників оборонних відомств країн НАТО, які підтримують євроатлантичні прагнення України, "щоб на місці вони ознайомилися зі станом справ".

Нагадаємо, 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у таких областях, як Вінницька, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану ухвалено у зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики