Цензор.НЕТ

05.12.18 17:08

Столтенберг дав Росії останній шанс повернутися до виконання ракетного договору

Факт порушення Москвою договору про ракети підтверджують у Берліні.

Столтенберг дав Росії останній шанс повернутися до виконання ракетного договору

У Росії залишився останній шанс, щоб повернутися до виконання Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД) зі США. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

"Росія багато років відмовлялась визнавати, що вона порушила Договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, але ми ще раз і ще раз надавали їй факти та інформацію, наші оцінки, і вона продовжувала відмовлятися", - сказав Столтенберг.

"РФ відмовлялася від існування цілої ракетної системи, і нарешті вона повинна визнати, що в неї є така ракетна система. Тепер вона намагається сказати світу, що ця нова ракетна система не порушує договір", - наголосив генсекретар НАТО.

Столтенберг вважає "доволі дивним", що Росія відмовлялася від існування ракети "Новатор 9М729", якщо вона була створена відповідно до Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності.

"Усі союзники погоджуються, що РФ суттєво порушила цей договір. Усі союзники також погоджуються, що США повністю дотримуються цього договору, оскільки немає нових ракет США в Європі, але в Європі є нові російські ракети, вони мобільні і їх дуже важко визначити. Вони можуть дуже швидко долетіти до європейських міст", - заявив генсекретар Альянсу.

За словами Столтенберга, ці ракети мають ядерний потенціал.

"Росія має останній шанс все ж дотриматися і виконати цей договір, але ми готуємося до того, що світ буде без цього договору. Ми даємо Росії останній шанс, але ми розглядаємо наслідки відмови від цього договору", - наголосив він.

Для цього Москва зобов’язана зробити необхідні кроки. Однак, як зауважила представник уряду, "слід бути реалістичними: досі Росія не виявляла готовність змінити свою поведінку".

Нагадаємо, напередодні держсекретар США Майк Помпео дав Росії 60 днів для повернення до Договору про ракети малої і середньої дальності.

У відповідь президент РФ Володимир Путін заявив, що США не надали ніяких доказів порушення Росією договору.

Як раніше повідомляв Цензор.НЕТ, президент США Дональд Трамп заявив про намір США вийти з договору з Росією про ракети середньої і малої дальності (РСМД). Трамп підкреслив, що Росія порушила умови цього договору, однак не став вдаватися в подробиці. У МЗС РФ його слова назвали шантажем, підкресливши при цьому, що реагувати на них зопалу не будуть.

Договір між СРСР і США про ліквідацію ракет середньої і малої дальності був підписаний Михайлом Горбачовим і Рональдом Рейганом у Вашингтоні 8 грудня 1987 рку під час радянсько-американського саміту. Учасники зобов'язалися не виробляти, не випробовувати та не розгортати наземних балістичних і крилатих ракет середньої (1000-5500 км) і малої (500-1000 км) дальності.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики