Цензор.НЕТ

05.12.18 17:34

За соцопитуваннями, 80% резервістів готові прибути в армію в разі відкритої агресії РФ, - Генштаб

У Генеральному штабі Збройних сил України підкреслюють, що мобілізаційні заходи будуть проводитися тільки в разі відкритої агресії Російської Федерації щодо України.

За соцопитуваннями, 80% резервістів готові прибути в армію в разі відкритої агресії РФ, - Генштаб

"Усі заплановані заходи (в рамках введення в низці областей воєнного стану. – Ред.) планується завершити до кінця поточного року. Водночас варто підкреслити, що мобілізаційні заходи будуть проводитися виключно в разі відкритої агресії Російської Федерації. Але за такого розвитку подій в Збройні сили України будуть призиватися не тільки ті, хто перебуває на зборах, а всі резервісти і військовозобов'язані", - сказав начальник відділу впровадження служби в резерві мобілізаційного управління Головного управління персоналу Генштабу ЗСУ Михайло Щербина на брифінгу в середу в Києві, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Він зазначив, що на сьогодні оперативний резерв ЗСУ становить близько 200 тис. осіб.

"За даними соціологічних опитувань, 80% цих резервістів готові прибути в ЗСУ, до своїх частин у разі відкритої агресії противника", - сказав М.Щербина.

Представник Генштабу ЗСУ нагадав, що на період проходження підготовки резервістам гарантується збереження місця роботи, заробітна плата і державне страхування на період зборів, як і у військовослужбовців. "Сума грошових виплат резервістам за місяць підготовки становить від 5200 грн рядовим до 8600 грн офіцерам", - сказав він.

М.Щербина нагадав, що у Верховній Раді є законопроект про виплати резервістам грошового забезпечення на рівні військовослужбовців-контрактників за місяці, які вони відслужили, про надання переважного права проходження державної служби, першочергового права на пенсію та інших пільг.

Нагадаємо, 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану строком на 30 днів у таких областях, як Вінницька, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану прийнято в зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. В результаті незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики