Цензор.НЕТ

05.12.18 20:05

КС визнав неконституційним обмеження зарплат суддів, які не здійснюють правосуддя або не пройшли кваліфоцінювання

Конституційний суд України (КСУ) визнав незаконним обмеження окладу суддів місцевих судів, введене в 2015 році. Завдяки цьому рішенню піднімуть зарплати суддям, які не пройшли кваліфоцінювання і не здійснюють правосуддя.

КС визнав неконституційним обмеження зарплат суддів, які не здійснюють правосуддя або не пройшли кваліфоцінювання

Повідомлення про рішення опубліковано сайті КСУ, інформує Цензор.НЕТ.

Згідно з документом, 4 грудня було розглянуто подання Верховного Суду, який просив визнати неконституційними положення ч. 3, 10 ст. 133 закону "Про судоустрій і статус суддів" від 7 липня 2010 року в редакції закону "Про забезпечення права на справедливий суд" від 12 лютого 2015 року. Документом передбачено, що з 2015 року посадовий оклад суддів становитиме 15 мінімальних зарплат.

У лютому 2015 року Верховна Рада ухвалила закон "Про забезпечення права на справедливий суд", яким обмежила суддівський оклад 10 мінімальними зарплатами, а суддів, які не здійснюють правосуддя, позбавила права на доплати до посадового окладу.

У 2016 році набув чинності новий закон "Про судоустрій і статус суддів", де передбачені інші, більш високі оклади, але положення старого закону продовжують діяти і застосовуватися до суддів, які не пройшли кваліфікаційне оцінювання.

КСУ визнав, що рішення Верховної Ради звужує гарантії незалежності суддів і постановив повернути початкову редакцію статті закону "Про судоустрій і статус суддів" від 2010 року, де посадовий оклад суддів з 2015 року встановлено на рівні 15 мінімальних зарплат. Рішення Конституційного суду є обов'язковим, остаточним і не підлягає оскарженню.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики