Цензор.НЕТ

06.12.18 16:35

Всі учасники Об'єднавчого собору, де оберуть предстоятеля Помісної української церкви, отримали запрошення

Вселенський патріархат повідомив президентові України Петрові Порошенку, що всі учасники об’єднавчого собору, де оберуть главу нової української церкви та визначать статут нової церкви, отримали запрошення.

Всі учасники Об'єднавчого собору, де оберуть предстоятеля Помісної української церкви, отримали запрошення

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Громадське", про це повідомив під час прес-конференції радник президента Ростислав Павленко.

Він підтвердив, що у порядку денному — створення об’єднаної церкви, ухвалення статуту і голосування за предстоятеля, який отримає з рук Вселенського патріарха томос про автокефалію.

"Екзархи представлять українським архієреям до обговорення текст пропозицій до статуту. Синодом такі пропозиції сформульовані, вони базуються на позиціях томоса і спрямовані на те, щоб томос був вшитий в тіло статуту незалежної церкви. Статут ухвалюється архієреями українських церков. Тож, цей документ буде представлений до обговорення. Думаю, що українських архієреїв чекають дуже насичені передсоборні дні", — зазначив Павленко.

Він також наголосив, що питання про кандидатів на посаду глави нової церкви та як буде церква керуватися — "це речі, які вирішує церква".

Також Павленко уточнив, що роль запрошених представників УПЦ МП така сама, як представників інших церков. Наостанок, радник президента зазначив, що тривалість засідання об’єднавчого собору залежитиме від ступеня підготовки статуту.

В АП знову наголосили, що в Україні буде створена незалежна церква, визнана Вселенським патріархатом. Таких церков в світі нині є 14.

Нагадаємо, 11 жовтня за результатами засідання Синоду Вселенського патріархату було оголошено рішення, в якому йшлося, що Константинополь продовжує процедуру надання автокефалії церкві України.

Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічні статуси предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

3 листопада Президент України Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій підписали в Стамбулі угоду про співпрацю та взаємодію між Україною і Константинопольським патріархатом.

Як сказав за підсумками зустрічі Порошенко, угода створює умови для того, щоб "процес надання Томосу (про автокефалію. - Ред.) було проведено абсолютно в чіткій відповідності до канонів православної церкви". Глава держави назвав цей день, 3 листопада, історичним.

Об'єднавчий собор Української церкви відбудеться 15 грудня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики