Цензор.НЕТ

06.12.18 17:25

УПЦ КП проведе власний архієрейський собор напередодні Об'єднавчого собору

На ньому, зокрема, розглянуть регламентні питання майбутнього Об'єднавчого собору.

УПЦ КП проведе власний архієрейський собор напередодні Об'єднавчого собору

Засідання Архієрейського собору УПЦ Київського патріархату відбудеться в Києві 13 грудня, напередодні проведення Об'єднавчого собору. Про це йдеться в рішеннях Священного синоду УПЦ КП, який відбувся сьогодні в Києві, передає Цензор.НЕТ.

"Напередодні проведення Об'єднавчого собору, який скликається на 15 грудня 2018 р., Священний синод скликає засідання Архієрейського собору УПЦ Київського патріархату, який відбудеться в м. Києві 13 грудня", - йдеться в повідомленні.

На соборі УПЦ КП, який відбудеться 13 грудня, мають провести "підготовчу роботу" до самого Об'єднавчого собору і "ухвалити щодо нього рішення".

Також на зборах духовенства Київського патріархату розглядатимуться питання регламенту "Софійського" собору: серед іншого, пропонується надати право голосу тільки українським ієрархам-членам собору.

Завданням же Об'єднавчого собору є затвердження рішення про церковну єдність православних в Україні, обрати Предстоятеля єдиної помісної автокефальної УПЦ, який від її імені отримає Томос про автокефалію УПЦ.

В УПЦ КП заявили, що готові тимчасово відкласти прохання про визнання майбутньої помісної української церкви патріархатом. На синоді зазначили, що як і раніше вважають "абсолютно справедливим, історично обґрунтованим і пастирськи виправданим" саме статус патріархії.

"Однак, з огляду на всі обставини, наша Церква готова, якщо це буде потрібно, на деякий час відкласти прохання про визнання свого достоїнства Патріархату, зберігаючи це найменування у власних межах і для внутрішнього користування", - йдеться в рішеннях синоду.

Свою претензію на статус патріархії для майбутньої церкви в УПЦ КП обґрунтовують тим, що "вона має одне з найбільших серед інших Православних Церков число вірних, духовенства і архієреїв, має коріння своєї історії в проповіді святого апостола Андрія Первозванного, а в зовнішніх умовах та внутрішніх якостях свого буття нічим не поступається Болгарському, Грузинському, Російському, Румунському, Сербському патріархатам".

Нагадаємо, 11 жовтня за результатами засідання Синоду Вселенського патріархату було оголошено рішення, в якому йшлося, що Константинополь продовжує процедуру надання автокефалії церкві України.

Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічні статуси предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

3 листопада Президент України Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій підписали в Стамбулі угоду про співпрацю та взаємодію між Україною і Константинопольським патріархатом.

Як сказав за підсумками зустрічі Порошенко, угода створює умови для того, щоб "процес надання Томосу (про автокефалію. - Ред.) було проведено абсолютно в чіткій відповідності до канонів православної церкви". Глава держави назвав цей день, 3 листопада, історичним.

Об'єднавчий собор Української церкви відбудеться 15 грудня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики