Цензор.НЕТ

07.12.18 00:00

В "Укрінкомі" назвали маніпуляціями звинувачення Фонду гарантування вкладів

"Фонд гарантування вкладів фізичних осіб вводить в оману клієнтів компанії "Укрінком", вкладників і позичальників ПАТ "Укрінбанк", учасників фінансового ринку, поширюючи недостовірну інформацію, маніпулюючи фактами і приховуючи від них реальний стан справ довкола діяльності компанії".

Про це йдеться в повідомленні прес-служби "Укрінкому", розміщеному у відповідь на реліз Фонду.

Зокрема, в "Укрінкомі" назвали маніпуляцією небажання Фонду визнавати компанію правонаступником "Укрінбанку", посилаючись на рішення Касаційного госпсуду Верховного суду, оскільки вже є рішення Великої палати ВС, яке підтверджує таку правонаступність.

"[Після зборів акціонерів у липні 2016 року] у компанії не змінився код ЄДРПОУ, не було фактів реорганізації, поділу або злиття, тому один тільки факт втрати банківської ліцензії та виходу з-під юрисдикції Нацбанку не дає права вважати, що ця компанія не є правонаступником банку", - зазначають в "Укрінкомі".

"Маніпулятивність тверджень Фонду підтверджується ще і тим фактом, що при передачі майна від тимчасової адміністрації ФГВФО керівництву компанії "Укрінком" (після визнання виведення банку з ринку та його ліквідації незаконною) - співробітники Фонду підписували відповідні акти прийому-передачі готівкових коштів та інших цінностей, чим фактично визнали правову позицію "Укрінком", - зазначають автори релізу, публікуючи відповідні фото документів із підписами представників Фонду.

Також у компанії зазначили, що здійснені на користь компанії "Укрінком" платежі позичальників відразу направляються на виплати вкладникам "200+". "На сьогодні ми вже погасили понад 2/3 цього портфеля вкладів - 1,143 млрд грн", - наголошується в релізі. Компанія має намір завершити процес виплат після закінчення судових процесів із найбільшими позичальниками, які не хочуть повертати гроші - такими як "Оболонь", Первомайський молочний комбінат, компанія "Укрполіскорм", за якою стоїть народний депутат Сергій Скуратівський.

В "Укрінкомі" також додали, що не відмовляються від повернення Фонду боргу 1,7 млрд грн за виплачені внески в межах гарантованої суми 200 тис. грн. Однак для цього необхідно отримати від Фонду реєстр вкладників, який Фонд сьогодні не видає.

"На нашу думку, Фонд не цікавить якнайшвидше повернення державних грошей у бюджет, а цікавить відновлення його статусу в банку і доступ до його (банку) активів. Фонду не цікаво отримати 1,7 млрд грн "живими грошима", оскільки вони офіційно пройдуть по рахунках. Їм вигідніше розпродати активи через тіньові схеми й отримати корупційні аргументи від покупців", - додали в компанії.

В "Укрінкомі" також спростували твердження Фонду про незрозумілу долю нерухомості, яка раніше була в заставі банку, а тепер перейшла під контроль компанії. "Не зважаючи на побоювання Фонду, ці активи... працюють і генерують прибуток для компанії "Укрінком", частина якої спрямовується на виплати вкладникам "200+", - зазначили автори релізу.

"Фонд уже програв один судовий процес щодо захисту ділової репутації компанії і змушений був спростовувати таку інформацію як недостовірну. Тому компанія "Укрінком" укотре скористається своїм правом на судовий захист, а Фонду, очевидно, доведеться знову вибачатися за введення читачів в оману", - підсумували в компанії.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики