Цензор.НЕТ

07.12.18 10:06

Низка країн-членів ООН вимагають від РФ негайно звільнити українських моряків

Під час виступів делегацій держав-членів ООН на брифінгу щодо мілітаризації Криму представники низки країн закликали Росію негайно звільнити українських моряків і повернути затримані кораблі без будь-яких додаткових умов.

Низка країн-членів ООН вимагають від РФ негайно звільнити українських моряків

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Укрінформ", з відповідними заявами виступили представники США, Британії, Німеччини, Польщі, Литви, Швеції, Естонії, Нідерландів, Болгарії, Грузії, Латвії та Канади.

"Ми вже бачили ці ігри Росії раніше. Вони сподіваються, що міжнародна спільнота мовчки погодиться - і з повзучою анексією Криму, і зі спробами силою змінити факти дійсності. Ми маємо не допустити цього", - заявив Джонатан Аллен, заступник постійного представника Великої Британії в ООН.

Приєднуючись до вимоги представника США Джонатана Коена, британський дипломат також наголосив на важливості твердої вимоги звільнити українських моряків і повернути затримані кораблі ВМС.

"Міжнародна спільнота має бути єдиною в закликах до Росії негайно звільнити всіх 24-х моряків, яких вони затримали, і три кораблі, які вони захопили", - заявив він і додав, що Росія має також забезпечити свободу судноплавства через Керченську протоку в Азовському морі.

З ним погодилася представниця Литви, також сказавши, що Росія має повернути в Україну моряків і кораблі "без будь-яких додаткових умов". Представник Швеції приєднався до цих слів і заявив про повну підтримку Швецією територіальної цілісності та суверенітету України. Представник Німеччини зазначив, що дуже задоволений тим, що Україна влаштувала цей брифінг, а такі дії Росії "не мають залишатися без відповіді".

У подальших виступах до вимоги негайно і без додаткових вимог звільнити українських моряків і кораблі приєдналися представники Польщі, Естонії, Нідерландів, Болгарії, Грузії, Латвії та Канади. Представник Латвії назвав українських моряків військовополоненими.

Як повідомлялося, в середу, 5 грудня, Україна проводила у штаб-квартирі ООН засідання під головуванням заступника міністра закордонних справ України Олени Зеркаль, під час якого детально поінформувала міжнародну спільноту про виклики та загрози, які РФ створює в Чорному та Азовському морях.

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря.

Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх 3 кораблів спецпризначенцями РФ і шести поранених.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у таких областях, як Вінницька, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану ухвалено у зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці.

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців.

В окупованому Сімферополі всі захоплені росіянами моряки були заарештовані. Їм загрожує до 6 років позбавлення волі.

Прокуратура АРК визнала захоплених ФСБ Росії українських моряків військовополоненими.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московське СІЗО "Лефортово", 3 поранених - у "Матроську тишу".

Готовність захищати їх висловили 50 кримських і російських адвокатів. Дії захисників координує Микола Полозов.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики