Цензор.НЕТ

07.12.18 14:38

В Об'єднавчому соборі щодо створення Єдиної помісної православної церкви в Україні візьмуть участь понад 50 архієреїв, - Філарет

Очікується, що найбільше представництво на архієрейському соборі матиме УПЦ КП - 40 архієреїв.

В Об'єднавчому соборі щодо створення Єдиної помісної православної церкви в Україні візьмуть участь понад 50 архієреїв, - Філарет

Про це в Чернігові заявив предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет, передає Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

За його словами, найбільше представництво на архієрейському соборі матиме УПЦ Київського патріархату - 40 архієреїв. Українську автокефальну церкву представлятимуть 12 архієреїв і 3 чи 4 представники будуть від УПЦ Московського патріархату.

Філарет наголосив, що зараз триває шалена боротьба, щоб церкви не об’єдналися і українська церква не була визнана.

"Це все робить Москва, але через наших українських прислужників. Поширюють чутки, що патріарх піде у відставку і не буде балотуватися. Це неправда. Я до смерті буду патріархом, бо інтронізація була в 1995 році. І ніхто цієї благодаті не зніме", - зауважив він.

Філарет також наголосив, що на Об’єднавчому соборі розглядатимуться питання об’єднання церков, обрання предстоятеля і прийняття статуту єдиної помісної православної церкви в Україні. Він висловив сподівання, що ця подія принесе зміни на краще.

"Ми гіршого не приймемо. І все відкинемо, якщо від нас будуть вимагати не корисне", - сказав Філарет.

Нагадаємо, 11 жовтня за результатами засідання Синоду Вселенського патріархату було оголошено рішення, в якому йшлося, що Константинополь продовжує процедуру надання автокефалії церкві України.

Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічні статуси предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

3 листопада Президент України Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій підписали в Стамбулі угоду про співпрацю та взаємодію між Україною і Константинопольським патріархатом.

Як сказав за підсумками зустрічі Порошенко, угода створює умови для того, щоб "процес надання Томосу (про автокефалію. - Ред.) було проведено абсолютно в чіткій відповідності до канонів православної церкви". Глава держави назвав цей день, 3 листопада, історичним.

Об'єднавчий собор Української церкви відбудеться 15 грудня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики