Цензор.НЕТ

07.12.18 15:20

Окупанти заарештували на 5 діб кримського адвоката Курбедінова

Підконтрольний Кремлю "Київський районний суд" окупованого Сімферополя заарештував кримського адвоката Еміля Курбедінова на 5 діб.

Окупанти заарештували на 5 діб кримського адвоката Курбедінова

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Крим.Реалії.

Рішення оголосив суддя Антон Цикуренко. Курбедінова заарештували за статтею 20.3 КпАП Росії (пропаганда або публічна демонстрація атрибутики або символіки екстремістських організацій) за пост у соцмережі Фейсбук 2013 року. За словами колег Курбедінова, скаргу на нього написав колишній мешканець Криму, який переїхав у Дамаск.

Еміль Курбедінов зазначив, що причиною переслідувань є його правозахисна діяльність, допомога політв'язням і захист українського військового Богдана Небилиці.

Адвокат Курбедінова Олексій Ладин під час виступу в Київському районному суді Сімферополя заявив, що справу необхідно припинити у зв'язку з відсутністю складу правопорушення. Ладин нагадав суду, що у 2013 році в Криму "діяла юрисдикція України, в якій немає заборони на таку символіку, відповідно немає прямого умислу у вчиненні правопорушення". Також суд відмовив у клопотанні про припинення адміністративної справи за закінченням терміну давності.

Одним зі свідків у справі затриманого російськими силовиками кримського адвоката Еміля Курбедінова проходить співробітник ФСБ Росії Андрій Сушко, який брав участь у затриманні і тортурах татарського активіста Рената Параламова.

Раніше Сушко потрапив до списку санкцій США через підозри у викраденні Параламова.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики