Цензор.НЕТ

08.12.18 21:50

Управлінська неспроможність і ресурсомісткість сфери заважають Україні розвивати напрямок інформаційної безпеки, - заступник міністра Золотухін

У сфері інформаційної безпеки в Україні на сьогодні існують дві найбільш гострі проблеми - управлінська і висока ресурсомісткість цієї сфери.

Управлінська неспроможність і ресурсомісткість сфери заважають Україні розвивати напрямок інформаційної безпеки, - заступник міністра Золотухін

Про це під час П'ятого міжнародного форуму "Інформаційна безпека: актуальні тренди - 2018", який відкрився сьогодні, заявив заступник міністра інформаційної політики Дмитро Золотухін, повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ з посиланням на Укрінформ.

"Зараз повністю розмиті лінії розмежування між кібернетичною, політичною, національно-безпековою та інформаційною сферами, і головною проблемою в цьому контексті є те, що це унеможливлює традиційний менеджмент у цій сфері. Є дві великі проблеми: ресурсоємність цієї сфери... Друга проблема-управлінська, неспроможність налагодити як державне, так і недержавне управління процесами, в першу чергу горизонтальними", - зазначив Золотухін.

За словами заступника міністра, на сьогодні не можна використовувати традиційні механізми роботи, коли існує єдиний управлінський центр. "Єдине, що Україна може запропонувати на протидію - це горизонтальне управління, коли "старшого" немає, але всі ми діємо в єдиному компетентному полі", - зазначив Золотухін, додавши, що це дозволяє приймати рішення, які грунтуються на єдиному розумінні що таке фейки і як вони розповсюджуються, як діяти в кіберпросторі, де потрібно вирішення технічних завдань тощо.

Голова "Ради інформбезпеки та кіберзахисту" Елліна Шнурко-Табакова звернула увагу, що в різноманітних журналістських платформах відсутня рубрика "Безпека", а про її розподіл на фізичну, кібернетичну, інформаційну безпеку взагалі не доводиться говорити. Це означає, на думку експерта, що питання залишається поза полем уваги суспільства і проблемою інформаційної безпеки на п’ятому році війни опікуються переважно вузькі кола фахівців.

"У поточному році були помічені й інформаційні активності, і кібернетичні зломи, абсолютно чіткі, скоординовані між собою. З цієї точки зору державним інститутам потрібна допомога", - зазначила Шнурко-Табакова.

За її словами, наступного року потрібно сконцентруватись та ефективно впливати на всі больові точки держави, допомагати державі відбивати атаки та зломи, а громадянам вчитись не реагувати на дії агресора, головна мета якого - руйнація консолідації і створення хаосу в Україні.

Як наголошувалось під час заходу, головною метою цьогорічного форуму є аналіз підсумків 2018 року щодо ідентифікації та протидії інформаційним загрозам та гібридним агресіям, застосування "м'якої сили" у геополітичних конфліктах світу.

Участь у заході беруть профільні фахівці з семи країн: України, Іспанії, Вірменії, Казахстану, Нігерії, Ірану, Литви.

Міжнародний форум фахівців із інформаційної безпеки започатковано у 2012 р. Протягом кількох перших років проект реалізовувався у форматі різнопланових конференцій, семінарів, авторських майстер-класів.

Останні кілька років форум відбувається під загальним неймом "Інформаційна безпека: актуальні тренди" та збирає великі аудиторії експертів та слухачів з багатьох країн світу.

Щороку Форум збирає в режимі off-line - 150-200 тис. та on-line – 15-20 тис. фахівців.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики