Цензор.НЕТ

09.12.18 18:43

Розпочато службове розслідування щодо кожної з трьох сьогоднішніх ДТП за участю патрульних машин у Києві, - начальник департаменту Жуков

Від початку доби в столиці сталося три дорожньо-транспортні пригоди за участю автомобілів патрульної поліції. Призначена комісія встановить всі обставини і оцінить міру відповідальності.

Розпочато службове розслідування щодо кожної з трьох сьогоднішніх ДТП за участю патрульних машин у Києві, - начальник департаменту Жуков

Про це написав начальник Департаменту патрульної поліції НПУ Євген Жуков у Facebook, передає Цензор.НЕТ.

За його словами, за минулу добу патрульною поліцією: розкрито розбій по гарячих слідах; розкрито пограбування по гарячих слідах; розкрито 22 крадіжки по гарячих слідах; на гарячому затримано двох автовикрадачів; виявлено та вилучено сім одиниць зброї та вибухівки; розкрито 28 наркозлочинів; затримано 12 осіб, які перебували в розшуку; розкрито 48 інших злочинів; складено понад 5500 матеріалів щодо порушень ПДР та ГБ; складено 165 матеріалів на п'яних за кермом.

"Це не досягнення, це просто робота, яка виконується щодня патрульною поліцією", - зазначає Жуков, наголошуючи, що кожен пункт пов'язаний з великим ризиком для патрульних.

"Дуже часто патрульним доводиться ризикувати. І ризикувати свідомо. Адже коли поспішаєш на виклик "Чоловік убиває дружину, допоможіть. Сусіди", то не думаєш про свою безпеку, а думаєш про те, як швидше приїхати і допомогти. Як встигнути. Адже коли наздоганяєш п'яного водія, кожен другий з яких вважає себе гонщиком світового класу, то не думаєш про себе і про службове авто, а думаєш про те, що цей "гонщик" може накоїти вже через 2 квартали. У кожній із цих ситуацій є ризик зробити ДТП, ризик створити аварійну ситуацію, ризик для життя і здоров'я патрульних. Навіть у режимі звичайного патрулювання за допомогою службового автомобіля, - ризик набагато більший, ніж коли хтось їде на роботу і з роботи на особистому авто", - написав начальник Департаменту патрульної поліції.

Він також пояснив обставини трьох сьогоднішніх ДТП у Києві за участю службових автомобілів: "В одному з них службовий автомобіль вдарив інший, а той від удару в'їхав у дерево, у другому - службовий автомобіль в'їхав у тролейбус, у третьому - попередньо, патруль був "підрізаний" іншим авто і, уникаючи зіткнення, здійснив виїзд на тротуар і наїхав на чоловіка 1957 р.н. (попередньо, перелом ноги)".

"Звичайно, можна відразу взятися засуджувати патрульних у кожному з цих випадків. Адже прочитавши короткі фабули, які я написав, складається "однозначне" враження хто правий, а хто винен. Тим паче, це в нас кожен знає краще за інших. За 3,5 роки служби в патрульній поліції я навчився не бути таким категоричним і не приймати перше враження за істину. Сьогодні мною було призначено службове розслідування щодо кожного з цих випадків. І щодо кожного з них комісія встановить справжні причини, ґрунтуючись на доказах, зібраних у процесі розслідування. Всі обставини буде встановлено й оцінено міру провини, з огляду на що буде і відповідальність. Ну, а крапку в кримінальному провадженні в ДТП з потерпілими поставить слідство та експертиза", - констатував Жуков.

Розпочато службове розслідування щодо кожної з трьох сьогоднішніх ДТП за участю патрульних машин у Києві, - начальник департаменту Жуков 01Розпочато службове розслідування щодо кожної з трьох сьогоднішніх ДТП за участю патрульних машин у Києві, - начальник департаменту Жуков 02

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики