Цензор.НЕТ

10.12.18 10:20

Вітчизняне кіно відроджується, а українська мова стала модною, - Порошенко

Президент України Петро Порошенко констатує, що український кінематограф успішно відроджується, а українська мова стала модною.

Вітчизняне кіно відроджується, а українська мова стала модною, - Порошенко

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, повідомив він, виступаючи в суботу у Львові на урочистостях з нагоди 150-річчя створення товариства "Просвіта".

"69 кінопроектів пройшли конкурсний відбір, отримують державну фінансову підтримку", - сказав глава держави.

Він підкреслив, що прагне до того, щоб кожна копійка платників податків, яка не йде на фінансування сектора оборони і безпеки, працювала на не менш важливу сферу - кінематограф.

"Цей ренесанс стає можливим завдяки фінансовій підтримці держави і талановитих людей мистецтва - режисерів, акторів, які нарешті отримали можливість реалізації творчого потенціалу в різноманітних жанрах", - зазначив Президент.

За словами Порошенка, вітчизняне кіно відроджується "саме українською мовою".

Президент зазначив, що 4,5 року тому в українському радіопросторі частка передач українською мовою становила 4,5%. "А сьогодні знаєте скільки? 55%. І це навіть значно більше, ніж вимагає закон", - сказав він.

При цьому П.Порошенко зазначив, що решта - не російською мовою, а англійською, іспанською, французькою, але "українською має бути більше 55%".

"Перевиконання мовних квот свідчить про одне: їх введення повністю відповідає громадському запиту... А мова наша українська просто стала модною на радіо, телебаченні, в суспільстві", - підсумував він.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики