Цензор.НЕТ

10.12.18 22:39

На модернізацію закладів профтехосвіти в 2019 році виділено 50 млн грн, - Гриневич

У держбюджеті на 2019 рік передбачено 50 млн грн на модернізацію професійної освіти - створення навчально-практичних центрів із сучасним обладнанням за професіями, яких найбільше потребує ринок праці.

На модернізацію закладів профтехосвіти в 2019 році виділено 50 млн грн, - Гриневич

Про це повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал.

"Зараз ми проводимо моніторинг затребуваних на ринку праці професій. Уже зрозуміло, що у переліку напрямів відбудуться зміни, зокрема, надзвичайно затребуваною, за попередніми даними, є професія монтажника з утеплення будівель. Ми сподіваємось, що вдасться за ці гроші створити ще 25 НПЦ, але це також залежатиме від того переліку професій, який ми отримаємо після моніторингу", - пояснила Гриневич.

Вона додала, що у 2016 та 2017 роках держава виділяла гроші - по 50 млн щорічно - на створення модернізованих навчально-практичних центрів за найбільш гостродефіцитними на ринку праці професіями. Так, протягом 2 років було створено 50 НПЦ за професіями: швачка, монтажник сантехнічного обладнання, тракторист.

"Цього, 2018 року, держава збільшила інвестиції в модернізацію закладів профосвіти вдвічі, виділивши на це 100 млн грн, що дозволило створити вдвічі більше центрів - одразу 50 НПЦ протягом року", - повідомила міністр.

У 2018 році центри створювалися під оновлений перелік професій, після чергового моніторингу потреби на ринку праці. Зокрема, цьогоріч НПЦ відкриваються за такими напрямами:

Також читайте: Держбюджет на наступний рік передбачає 1 млрд грн на оснащення початкової школи, - Гриневич

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики