Цензор.НЕТ

11.12.18 11:16

Росія хоче перетворити Азовське море на "внутрішнє озеро", - Європарламент готується прийняти резолюцію щодо України

У вівторок, 11 грудня, Європарламент на останньому в 2018 році пленарному засіданні в Страсбурзі проведе дебати щодо доповіді про стан імплементації Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Росія хоче перетворити Азовське море на "внутрішнє озеро", - Європарламент готується прийняти резолюцію щодо України

У середу євродепутати проголосують відповідну резолюцію, в основу якої покладено цю доповідь, передає Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

Автор документа - друг України, німецький депутат Міхаель Галер.

На думку Європарламенту Росія хоче перетворити Азовське море на "внутрішнє озеро" і зробити з нього виняткову військову зону. Про це йдеться в пропонованих поправках до резолюції ЄП.

"Європарламент висловлює глибоку стурбованість у зв'язку з тим, що цей випадок може являти собою спробу позбавити Україну суверенних прав в Азовському морі з метою перетворити його на російське "внутрішнє озеро", зробити з нього виняткову військову зону і взяти під контроль економіку Південно-Східної України", — йдеться у документі Європарламенту.

"Сполученим Штатами та ЄС слід уважно вивчити кремлівські провокації в Азовському морі і обдумати адекватні відповідні заходи. Можливо, заборонити російським кораблям, що виходять з портів Азовського моря, заходити в порти Європи і США, доки Москва перешкоджає там українському судноплавству", — йдеться в документі.

Крім того, ЄП вкотре закликає країни — члени ЄС ввести нові санкції проти Росії, якщо українські моряки не будуть звільнені, а також у разі подальшої ескалації конфлікту.

Водночас, серед головних проблемних питань автор доповіді по Україні та комітету ЄП у закордонних справах відзначають стурбованість щодо ефективності застосування законодавства та діяльності правоохоронних органів у сфері боротьби з корупцією, завершення реформи децентралізації, недостатності зусиль з деолігархізації і в сфері приватизації.

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. При цьому ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх 3 кораблів спецпризначенцями РФ і шести поранених.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 дніву Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану прийнято в зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. В результаті незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців.

Нагадаємо, 27 листопада підконтрольний Росії Київський райсуд Сімферополя почав розглядати запобіжний захід затриманих українських військових моряків. Під арешт потрапили Андрій Оприско, Сергій Цибізов, Юрій Будзило, Володимир Терещенко, Віктор Безпальченко, Володимир Варимез, Михайло Власюк, Богдан Головаш, Сергій Чуліба, Владислав Костишин, Сергій Попов, Роман Мокряк. Крім того, суд у Керчі заарештував трьох поранених українців - Андрія Артеменка, Андрія Ейдера та Василя Сороку.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московське СІЗО "Лефортово", 3 поранених - у "Матроську тишу".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики