Цензор.НЕТ

11.12.18 13:19

Свої гібридні методи РФ спочатку тестує на Україні, а потім використовує у всьому світі, - Аваков. ФОТОрепортаж

Всі гібридні загрози і кібератаки Росія спочатку тестує на Україні, щоб потім поширити по всьому світу.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Департамент комунікації МВС України, про це йшлося під час зустрічі міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова з міністром внутрішніх справ землі Баварія Йоахімом Херманном. Сторони обговорили загрози і виклики сучасного світу і домовилися поглибити співпрацю.

Арсен Аваков розповів, що гібридні методи, Росія спочатку тестує на Україні і потім використовує у всьому світі.

Свої гібридні методи РФ спочатку тестує на Україні, а потім використовує у всьому світі, - Аваков 01

"Ми п`ятий рік живемо у стані війни і це вже погана звичка. І це був черговий епізод, коли, порушуючи морське право у нейтральних водах на наші кораблі напав російський патруль. Азовське море - це море спільного користування, відповідно до міжнародних домовленостей. Для нас проблема у тому, що захоплені 24 моряки, троє із них - травмовані. Це питання потребує швидкого рішення. Разом із тим я вважаю, що у РФ не має сил для прямої наземної агресії проти України, адже втрати для російської армії будуть колосальні. Так, для України - це буде трагедія, але навіть путінський режим не витримає тих втрат, які будуть у випадку активного наземного наступу. Шлях РФ - це шлях гібридної війни та провокації: кібератаки, атаки у ЗМІ, фейкові новини, підтримка проросійських партій, провокації на морі, блокади торгівельних суден. Це все елементи, які вони складають у картинку начебто послаблення України. Вони хочуть, аби Україна повернулась у Російську Імперію. Цього не буде - ми дуже далеко відійшли.Зараз у нас діє спеціальний режим воєнного стану, ми мобілізували свої сили. Гібридні методи Росія спочатку тренує в Україні, а використовує в усьому світі", - наголосив він.

Арсен Аваков нагадав, що недавні події у Франції ще раз довели - Кремль веде гібридну війну проти всього світу.

Свої гібридні методи РФ спочатку тестує на Україні, а потім використовує у всьому світі, - Аваков 02

"Візьмемо постійні кібератаки, або втручання у політичні процеси по всьому світу - від США до Європи, зокрема актуальні останні події у Франції. Була зафіксована кіберзагроза, що належить до російського ГРУ. Я наведу один епізод, який для вас має значення. Влітку в нас була атака "Non Petуa", дуже відомий вірус. Він уразив аеропорт, системи атомних станцій, банківську систему. Але несподіванка чекала, коли в нас проходив фінал Ліги чемпіонів. Коли арена була повна, а матч повинен був початися - почалася кібератака на систему стадіону, з метою залишити його без електрики. Звісно, ми справились з цим, але удар був дуже несподіваний", - розповів міністр.

Арсен Аваков наголосив, що Україна, сама того не бажаючи, здобула колосальний досвід у питаннях кібер- та гібридних загроз. Тому, українські правоохоронці з радістю обміняються досвідом з баварськими колегами.

Крім того, очільник МВС підкреслив, що важливим питанням на порядку денному лишається правове оновлення бази двосторонніх відносин, а також спільна протидія економічним злочинам.

Свої гібридні методи РФ спочатку тестує на Україні, а потім використовує у всьому світі, - Аваков 03

Фото: Департамент комунікації МВС України

Своєю чергою, Йоахім Херманн зазначив, що Баварія має найкращу безпекову ситуацію по всій Німеччині, тому поділиться досвідом з Україною. Крім того, Йоахім Херманн розповів, що вони мають аналог вертолітного проекту, який вже запустило українське МВС, тому цікаво буде залучити фахівців – авіаторів двох країн до спільних навчань.

"Ми зацікавлені у розбудові співпраці між Баварією і Україною у всіх сферах. У Баварії найкраща безпекова ситуація в порівнянні з іншими землями ФРН. Ми забезпечуємо нашу поліцію належними засобами праці. Сюди належить і робота з гвинтокрилами. Ми можемо співпрацювати з Україною і в цих питаннях, - наголосив міністр внутрішніх справ землі Баварія.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики