Цензор.НЕТ

11.12.18 15:18

З моменту введення воєнного стану прикордонники не пропустили в Україну понад 1000 громадян РФ, - Слободян

Станом на ранок сьогодні з початку введення воєнного стану прикордонники не пропустили на в'їзд в Україну понад 1020 громадян Росії.

З моменту введення воєнного стану прикордонники не пропустили в Україну понад 1000 громадян РФ, - Слободян

Як інформує Цензор.НЕТ, про це в ефірі телеканалу "112 Україна" повідомив помічник голови Державної прикордонної служби України Олег Слободян.

Однак це не означає, що в Україну не пускають абсолютно всіх громадян РФ, зазначив Слободян.

"Насамперед ті громадяни РФ, які їдуть з гуманітарною метою, для участі в освітніх заходах або в спортивних змаганнях, мають пріоритет і без труднощів можуть перетнути кордон на в’їзд в Україну. Тим, хто не може підтвердити мету своєї поїздки і щодо кого виникають сумніви, прикордонники відмовляють у перетині кордону", - пояснив він.

Помічник голови ДПСУ також зазначив, що відповідно до чинного законодавства, для з’ясування мети поїздки прикордонники можуть уточнювати додаткові обставини. Зокрема, це можуть бути зворотні квитки, бронювання готелю, підтвердження від громадян України, що до них їдуть у гості, та інша інформація.

Олег Слободян зауважив, що незважаючи на офіційну заяву Росії про те, що вона не запроваджуватиме спеціальних заходів, у ДПСУ фіксують збільшення кількості українців, яким відмовляють у в’їзді до Росії. За його словами, таких осіб наразі майже 280.

Нагадаємо, 30 листопада в Україні ввели обмеження для в'їзду чоловіків, що мають російське громадянство, в віці від 16 до 60 років. Їх віднесли до особливої групи ризику. До росіян у пунктах пропуску будуть застосовувати заходи особливого контролю, зокрема проводити співбесіди і детальну перевірку інформації.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики