Цензор.НЕТ

12.12.18 08:06

Резолюція палати представників Конгресу США: Закликаємо РФ повернути Україні захоплених моряків і кораблі

Палата представників Конгресу США одностайним рішенням ухвалила двопартійну резолюцію, якою засудила військову агресію, вчинену РФ проти Української держави у Керченській протоці.

Резолюція палати представників Конгресу США: Закликаємо РФ повернути Україні захоплених моряків і кораблі

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться у фейсбук-повідомленні посольства України в США.

У тексті зазначається: "Резолюція засуджує напад РФ на кораблі ВМС України у Керченській протоці як такий, що порушує обов’язкові до виконання міжнародні норми і домовленості.

Документ закликає Росію негайно повернути судна та їхній екіпаж Україні, припинити порушувати суверенітет нашої держави та чинити перепони українському судноплавству через Керченську протоку, яке має на це право згідно з міжнародними нормами і домовленостями.

У резолюції підтверджується відданість США надавати українському народові політичну, економічну та безпекову допомогу, необхідну для забезпечення його незалежності, демократичного розвитку і процвітання.

Окремо міститься заклик до Президента США, а також союзників і партнерів Сполучених Штатів змусити Росію відповісти за триваючу агресію проти України.

У документі також наголошується на багаторазових порушеннях Росією міжнародних норм і домовленостей шляхом триваючої агресії проти України, систематичному недотриманні російською стороною Мінських домовленостей, а також посиленні агресії РФ щодо нашої держави, зокрема через мілітаризацію Азовського моря та блокування Керченської протоки всупереч міжнародному праву та договорам.

Резолюція була представлена 29 листопада 2018 р. Головою та Співголовою Комітету із закордонних справ Палати представників конгресменом-республіканцем Едом Ройсом та конгресменом-демократом Еліотом Енгелем".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики