Цензор.НЕТ

12.12.18 17:40

ЄС розглядає можливість закрити порти для російських суден

Зробити це пропонує найбільша політична група "Європейської народної партії".

ЄС розглядає можливість закрити порти для російських суден

У Європарламенті ініціюють накладання санкцій на Росію за блокування судноплавства в Азовському морі та через Керченську проток. Країни-члени Євросоюзу при цьому закликають закрити свої порти для російських суден, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

Така пропозиція міститься в одній із поправок до резолюції Європарламенту про стан імплементації Угоди про асоціацію Україна-ЄС, яка буде проголосована у середу. Поправку внесла найбільша політична група ЄП Європейської народної партії, а також доповідач по Україні депутат Міхаель Галер.

"Європарламент закликає країни-члени закрити доступ до портів ЄС для російських суден, які прибувають з Азовського моря, доки Росія не відновить вільну навігацію через Керченську протоку та в Азовському морі", - йдеться у поправці.

Європарламентарії також засуджують навмисний акт агресії Росії проти України, здійснений 25 листопада у Керченській протоці та вимагають негайного і безумовного звільнення українських кораблів та моряків, які повинні мати статус військовополонених.

Поправка також містить заклик до ОБСЄ розширити мандат Спеціальної моніторингової місії в України на регіон Азовського моря.

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Спецпризначенці ФСБ РФ захопили усі три українські кораблі і 24 моряків, троє з яких поранені.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану прийнято в зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. 

В окупованому Сімферополі всі захоплені росіянами моряки були заарештовані. Їм загрожує до 6 років позбавлення волі.

Прокуратура АРК визнала захоплених ФСБ Росії українських моряків військовополоненими.

30 листопада всіх 24 полонених моряків доставили в Москву: 21 українця доставили в московське СІЗО "Лефортово", 3 поранених - у "Матроську тишу".

Готовність захищати їх висловили 50 кримських і російських адвокатів. Дії захисників координує Микола Полозов.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики