Цензор.НЕТ

13.12.18 14:47

Архієрейський собор УПЦ КП розпочався в Києві: розглянуть висунення кандидатури на пост глави помісної церкви

У четвер, 13 грудня, в резиденції патріарха Філарета розпочався Архієрейський собор УПЦ КП.

Архієрейський собор УПЦ КП розпочався в Києві: розглянуть висунення кандидатури на пост глави помісної церкви

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на ТСН, на соборі присутні всі ієрархи УПЦ КП.

Архієрейський собор має визначитися, чи буде висувати Київський патріархат свого представника на посаду глави помісної церкви і кого саме.

Крім того, на соборі вирішується питання про процедуру обрання предстоятеля під час Об'єднавчого собору церков, який має відбутися вже 15 грудня.

Нагадаємо, 11 жовтня за результатами засідання Синоду Вселенського патріархату було оголошено рішення, в якому йшлося, що Константинополь продовжує процедуру надання автокефалії церкві України.

Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічні статуси предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

3 листопада Президент України Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій підписали в Стамбулі угоду про співпрацю та взаємодію між Україною і Константинопольським патріархатом.

Як сказав за підсумками зустрічі Порошенко, угода створює умови для того, щоб "процес надання Томосу (про автокефалію. - Ред.) було проведено абсолютно в чіткій відповідності до канонів православної церкви". Глава держави назвав цей день, 3 листопада, історичним.

Об'єднавчий собор Української церкви відбудеться 15 грудня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики