Цензор.НЕТ

13.12.18 20:36

Собор УПЦ КП підтримав кандидатуру Епіфанія на посаду предстоятеля Помісної церкви, - джерела "УП"

Собор Української православної церкви Київського патріархату проголосував за митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія як кандидата на пост предстоятеля єдиної православної української церкви.

Собор УПЦ КП підтримав кандидатуру Епіфанія на посаду предстоятеля Помісної церкви, - джерела "УП"

Як передає Цензор.НЕТ, про це "Українській правді" стало відомо від джерел в УПЦ КП.

Як розповів один із співзрозмовників, процедура голосування була не таємною, а відкритою.

На соборі зібрались близько 40 архієреєв і 30 із них підтримали кандидатуру митрополита Епіфанія. При цьому 12 архієреїв підтримали митрополита Луцького Михаїла.

Зазначимо, що рішення собору УПЦ КП стосовно Епіфанія не означає, що на об'єднавчому соборі нової Української церкви у суботу із середовища КП не може бути висунутий інший кандидат, наприклад, митрополит Луцький Михаїл.

Митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній входить до найближчого оточення Філарета.

Нагадаємо, 18 жовтня, Верховна Рада України прийняла закон "Про особливості користування Андріївською церквою Національного заповідника "Софія Київська"(№ 9208), внесений президентом України. Голова ВР Андрій Парубій підписав цей закон і направив на підпис президенту.

Законом встановлено, що Андріївська церква, яка є видатним об'єктом культурної спадщини, пам'ятником архітектури національного значення, як культова споруда, що знаходиться в державній власності, передається в безоплатне постійне користування Вселенського патріархату для здійснення богослужінь, релігійних обрядів, церемоній та процесій.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики