Цензор.НЕТ

15.12.18 15:22

Російські пропагандисти повідомили про захоплення храму УПЦ МП у Вінниці, це виявилося черговим фейком

Раніше Релігійно-інформаційна служба попереджала про можливі провокації у Вінниці на релігійному ґрунті. Митрополит Вінницький і Барський Симеон - один із двох ієрархів УПЦ МП, які беруть участь в Об'єднавчому соборі в Києві.

Російські пропагандисти повідомили про захоплення храму УПЦ МП у Вінниці, це виявилося черговим фейком

Російські пропагандисти вкинули в інформаційний простір фейк про захоплення храму УПЦ МП у Вінниці, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

"Союз православних журналістів" поширив інформацію про те, що Спасо-Преображенський собор у Вінниці нібито відразу після ранкової служби захопили близько 20 молодих людей "спортивної зовнішності". Інформацію відразу підхопили російські пропагандистські ЗМІ.

Насправді в храмі все спокійно, відбуваються богослужіння і відправляються треби для парафіян храму.

Повідомлення про нібито захоплення невідомими Спасо-Преображенського кафедрального собору у Вінниці є фейковим і провокаційним, йдеться в заяві прес-служби Вінницької єпархії УПЦ Московського патріархату. Зазначається, що метою провокації є створення напруги серед вірян Вінниці.

"Повідомляємо, що з 1991 року фактично і з 1993 року юридично приміщення Спасо-Преображенського кафедрального собору у Вінниці передано в постійне безоплатне користування релігійній громаді собору і наразі залишаються в користуванні громади. Водночас будівлі собору та історичного архітектурного комплексу "Мури", до якого вони належать і який є пам'яткою архітектури національного значення", є власністю держави і перебувають під її охороною", - зазначено в повідомленні.

Раніше директор Релігійно-інформаційної служби Тарас Антошевський попереджав в ефірі "Громадського" про можливі провокації на релігійному ґрунті у Вінницькій області.

"Московський патріархат оперативно реагує на те, хто братиме участь у Соборі (від єпархій. - Ред.). Вони готові зібрати свій Синод і скинути тих єпископів, які підтримують автокефалію", - сказав Антошевський.

Раніше повідомлялося, що митрополит УПЦ МП Вінницький і Барський Симеон (Шостацький) бере участь в Об'єднавчому церковному соборі разом із ще одним архієреєм МП - митрополитом Переяслав-Хмельницьким і Вишневським Олександром (Драбинком).

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики