Цензор.НЕТ

15.12.18 17:30

Главою помісної православної церкви обрали єпископа УПЦ КП Епіфанія (Думенка), - Нищук зі сцени на Софійській площі

6 січня він разом з президентом Порошенком відправиться за Томосом до Вселенського патріарха Варфоломія.

Главою помісної православної церкви обрали єпископа УПЦ КП Епіфанія (Думенка), - Нищук зі сцени на Софійській площі

Предстоятелем помісної православної церкви в Україні-митрополитом Київським і всієї України обрано Епіфанія (Думенка).

Про це оголосив зі сцени міністр культури Євген Нищук, коли з Софійського собору під перегук дзвонів виходили президент України Петро Порошенко, голова Верховної Ради Андрій Парубій і представник Вселенського патріарха митрополит Гальський Еммануїл, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

6 січня 2019 року глава знову об'єднаної церкви разом із президентом полетить у Стамбул, де Варфоломій вручить Томос про автокефалію. На цьому процедура отримання церковної незалежності буде завершена.

Митрополита Епіфанія ЗМІ називають "правою рукою" Філарета в церковному управлінні Українською православною церквою Київського патріархату, пише "Громадське".

Йому 39 років. В миру — Сергій Думенко. Він народився в селі Волково Іванівського району Одеської області в сім’ї робітників. Вчився у Київській духовній семінарії і в Київській духовній академії. Епіфаній також навчався в Афінському університеті на спеціальності філософія.

Займатися справами УПЦ КП почав у 2008-му. За 5 років Філарет своїм наказом назначив Епіфанія митрополитом з титулом Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський, а в 2017-му він став митрополитом Переяславським і Білоцерківським.

Епіфаній є членом Національної Спілки журналістів України та Міжнародної федерації журналістів, а також ректором Київської православної богословської академії.

Про створення української помісної церкви Епіфаній говорив ще в 2013-му.

На роль предстоятеля нової української церкви також претендував митрополит Луцький і Волинський Михаїл від УПЦ КП. Від УПЦ МП кандидатом був митрополит Вінницький і Барський Симеон. УАПЦ не висунула кандидатів - її глава митрополит Макарій взяв самовідвід. Макарій розповів, що Вселенський патріархат попросив його і главу УПЦ КП Філарета не балотуватися на пост глави нової української церкви.

На Об'єднавчому соборі також затвердили статут нової церкви. Тисячі людей прийшли на Софійську площу, щоб взяти участь у події.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики