Цензор.НЕТ

16.12.18 10:21

США закликають Німеччину відмовитися від участі в будівництві газопроводу "Північний потік-2"

Вашингтон підтверджує важливість ролі України в європейській енергосистемі і засуджує будівництво газопроводу, заявив представник Держдепартаменту Роберт Палладіно.

США закликають Німеччину відмовитися від участі в будівництві газопроводу "Північний потік-2"

Сполучені Штати вважають, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" негативно вплине на енергобезпеку Європи і пропонують Німеччині прислухатися до думки сусідніх країн щодо цього питання. Про це заявив представник Держдепартаменту Роберт Палладіно, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на офіційний сайт відомства.

"Ми закликаємо Німеччину прислухатися до побоювань багатьох сусідів, чия безпека постраждає від будівництва цього трубопроводу", - йдеться в заяві Держдепу.

У ній зазначається: "Європарламент 12 грудня ухвалив резолюцію, в якій вкотре сказано про важливу роль України в європейській мережі енергопостачання і засуджується підтримуваний Кремлем політичний проект "Північний потік-2".

11 грудня стало відомо, що в Конгресі США ухвалили резолюцію проти "Північного потоку-2".

12 грудня Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій критикує будівництво "Північного потоку-2".

"Північний потік-2" - другий газопровід, який має сполучити Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту - понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м³ газу на рік. Вартість проекту - €9,5 млрд, його рівними частинами фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній. У "Газпромі" прогнозують, що "Північний потік-2" введуть в експлуатацію до кінця 2019 року.

Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія - ні. Оператор проекту запропонував прокласти трубопровід в обхід Данії.

Уряди України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви й Естонії вважають "Північний потік-2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.

12 листопада міністр закордонних справ Павло Клімкін та американська делегація на чолі з міністром енергетики США Ріком Перрі домовилися, що країни будуть спільними зусиллями протидіяти реалізації проекту "Північний потік-2".

Після інциденту із захопленням російськими силовиками українських військових кораблів у Чорному морі в Держдепартаменті зазначили, що США говоритимуть із Євросоюзом про можливе закриття "Північного потоку-2".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики