Цензор.НЕТ

16.12.18 11:34

УПЦ КП і УАПЦ ухвалили рішення про саморозпуск, а Онуфрія Вселенський патріарх позбавив титулу, - речник УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря)

Проте УПЦ МП продовжить існувати, оскільки є люди, які обирають саме цю церкву.

УПЦ КП і УАПЦ ухвалили рішення про саморозпуск, а Онуфрія Вселенський патріарх позбавив титулу, - речник УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря)

Перед Об'єднавчим собором 15 грудня Українська православна церква Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква провели собори і ухвалили рішення про саморозпуск. Новостворена Православна церква України є спадкоємицею цих двох церков. Про це повідомив прес-секретар КП архієпископ Євстратій (Зоря), інформує Цензор.НЕТ.

"Перед початком Об'єднавчого собору дві церкви, які взяли участь в об'єднанні (це Київський патріархат і Автокефальна церква), провели свої собори і ухвалили рішення про саморозпуск, і шляхом злиття утворили єдину помісну церкву. Юридично ця нова церква є спадкоємицею і Автокефальної церкви, і Київського патріархату", - сказав архієпископ.

Він також розповів, що буде з Московським патріархатом після об'єднання УПЦ КП і УАПЦ.

За його словами, предстоятелю МП Онуфрію прийшов лист від Вселенського патріарха, в якому йдеться про втрату главою УПЦ МП свого титулу після об'єднання КП і УАПЦ.

"З моменту обрання канонічного предстоятеля Православної церкви України він втрачає право на цей титул. Тобто з точки зору Вселенського православ’я, присутність Московського патріархату на території України вже не відповідає канонам, а канонам відповідає якраз перебування в помісній Українській православній церкві", - сказав спікер.

Водночас архієпископ Зоря додав, що Московський патріархат продовжить своє існування в Україні: "З точки зору державного законодавства, безперечно, Московський патріархат в Україні існуватиме, оскільки є люди, які обирають саме цю церкву, але, я думаю, що поступово буде відбуватися об’єднання з Православною церквою України тих, хто бажає цього добровільно".

Як раніше повідомляв Цензор.НЕТ, в суботу, 15 грудня, в Софії Київській відбувся Об'єднавчий собор, під час якого було створено незалежну Українську православну церкву.

Її главою було обрано митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики