Цензор.НЕТ

16.12.18 14:18

Українець Романчук став чемпіоном світу з плавання на 1500-метрівці

На останніх метрах він випередив попереднього чемпіона світу і встановив новий рекорд.

Український плавець Михайло Романчук здобув перемогу у фінальному запливі на дистанції 1500 метрів на чемпіонаті з плавання на короткій воді, який відбувається в Китаї. Наш спортсмен встановив новий рекорд чемпіонатів світу, подолавши дистанцію за 14 хвилин і 9,14 секунди, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на офіційний сайт змагань.

Після вдалих кваліфікаційних запливів у фіналі українця чекала боротьба з чинним олімпійським чемпіоном Грегоріо Палтріньєрі. Італієць тримав високий темп у першій половині запливу і навіть йшов на оновлення власного рекорду світу. Незважаючи на це, Романчук не відставав від суперника і тримався на відстані однієї секунди.

Як наслідок, Палтріньєрі почав втрачати швидкість, українець зрівнявся з ним і на фінішних 50 метрах вирвав золото. Італієць фінішував із відставанням лише в 0,73 секунди. А ось норвежець Хенрік Крістіансен, який посів третє місце, відстав вже на 10,25 секунди.

Це перша і єдина медаль збірної України на чемпіонаті світу з плавання. І перша золота медаль на чемпіонатах світу на короткій воді за останні шість років.

До цього Романчук у 2018 році виграв два золота на чемпіонаті Європи в Глазго, а в 2017 році - в Копенгагені.