Цензор.НЕТ

16.12.18 15:00

Зурабішвілі офіційно стала президентом Грузії

У Грузії в неділю відбулася церемонія інавгурації п'ятого президента країни Саломе Зурабішвілі.

Зурабішвілі офіційно стала президентом Грузії

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Церемонія відбулась у місті Телаві (край Кахеті) в палаці грузинського царя Іраклія ІІ (на території фортеці Батоніс-ціхе, побудованої в XVII-XVIII століттях).

Зурабішвілі присягнула на конституції Грузії. Після складання присяги пролунав гімн Грузії і сім артилерійських залпів.

Пост президента Зурабішвілі буде обіймати шість років.

Тим часом Грігол Вашадзе, кандидат від об'єднаної опозиції, що програв президентські вибори в Грузії, зміг пробратися через поліцейські кордони і приєднатися на Театральній площі в Телаві до кількох десятків своїх прихильників.

"У нас вже немає Конституції, немає виборів, немає права на вільне пересування, немає права на збори, свободу слова. Нинішня влада боїться своїх громадян і за поліцейськими кордонами намагається сховатися від людей", - сказав Вашадзе.

Нагадаємо, прихильники опозиції не визнають підсумків президентських виборів у Грузії, звинувачуючи владу в тиску на виборців і фальсифікації.

Міжнародні спостерігачі визнали вибори вільними, але при цьому зазначили, що кандидати перебували в нерівних умовах.

Раніше в поліції заявили про затримання сімох громадян України. Серед затриманих - колишній грузинський військовослужбовець Лука Чхетія, який воював в українському батальйоні "Донбас". Його родичі визнають, що він мав намір бути присутнім на акції опозиції, але заперечують його провину, називаючи затримання "політичною розправою".

За інформацією прес-служби МВС, затримання відбулося на підставі ст. 236 КК Грузії, яка передбачає відповідальність за незаконне придбання, зберігання вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових речовин.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики