Цензор.НЕТ

16.12.18 16:11

До отримання Томосу ПЦУ не ухвалюватиме вагомих рішень і не створюватиме органи управління, - предстоятель Епіфаній

Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній повідомив, що до отримання Томосу ПЦУ не ухвалюватиме вагомих рішень і не буде формувати відповідні орган управління.

До отримання Томосу ПЦУ не ухвалюватиме вагомих рішень і не створюватиме органи управління, - предстоятель Епіфаній

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН, про це він сказав у коментарі журналістам.

"До отримання Томосу ми не ухвалюватимемо жодних якихось вагомих рішень. Тобто, Томос - це той документ, який вже оформить нас юридично як автокефальну Українську православну церкву, незалежну церкву. І після цього документу ми будемо вже формувати всі відповідні органи, які будуть керувати, брати участь в розбудові цієї церкви", - зазначив Епіфаній.

 На запитання щодо того, чи означає це, що сьогодні перша літургія Епіфанія відбувалася у Михайлівському Золотоверхому соборі Києва, що він буде головним собором єдиної Української православної церкви, митрополит сказав: "Загалом ми прагнемо, щоб кафедральним собором єдиної Української православної церкви був древній храм київських митрополитів - це Софія Київська. Але ми розуміємо, наскільки ця пам'ятка є дорогою для нашого українського народу. І церква самостійно не зможе достойно опікуватися цією величною пам'яткою", - сказав він.

Епіфаній зауважив, що на території Святої Софії щодня звершуються богослужіння у храмі Теплої Софії.

"У самому храмі Святої Софії будуть звершуватися богослужіння в дні великих християнських свят та в дні великих історичних свят для українського народу", - розповів митрополит.

Водночас, констатував він, "діючим кафедральним собором буде саме Михайлівський Золотоверхий собор".

"Бо у Володимирському кафедральному соборі буде і надалі звершувати своє служіння святійший патріарх Філарет, який віднині є почесно діючим нашим духовним наставником. І ми віримо, що у подальшому святійший патріарх трудитиметься на благо розбудови нашої єдиної помісної Української православної церкви", - сказав Епіфаній.

Як раніше повідомляв Цензор.НЕТ, у суботу, 15 грудня, в Софії Київській відбувся Об'єднавчий собор, під час якого було створено незалежну Українську православну церкву.

Її главою було обрано митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики