Цензор.НЕТ

16.12.18 17:21

Мир на своїх умовах, подолання економічної кризи, досягнення критеріїв для вступу в ЄС і НАТО, - Порошенко озвучив плани України на найближчі 5 років

Прес-конференція президента України Петра Порошенка відбувається в неділю, 16 грудня.

Мир на своїх умовах, подолання економічної кризи, досягнення критеріїв для вступу в ЄС і НАТО, - Порошенко озвучив плани України на найближчі 5 років

Як повідомляє Цензор.НЕТ, у вступному слові глава держави окреслив основні віхи, які пройшла Україна за останні 4,5 роки.

Почав із учорашньої події.

"Рівно сто років тому українська влада вперше поставила питання про автокефалію - в грудні 1918 року. За неї вбивали, оголошували анафему, але історія всіх розставила по місцях. І сталося це вчора, 15 грудня".

При цьому, за словами Порошенка, вперше українська церква освячена Константинопольським патріархатом. Він також підтвердив, що Томос будуть урочисто вручати 6 січня.

"Ще одне важливе рішення, яке об'єднує XVII і XIX століття, - підтвердження незаконності анексії Московської церкви". Президент наголосив на важливості цього рішення для незалежності України, бо в кожній державі повинна бути помісна церква.

У Брюсселі вдалося продовжити санкції проти РФ. Йде підготовка до введення нових санкцій щодо захоплення моряків у Керченській протоці.

"Зміни до Конституції щодо прагнення України вступити в Євросоюз і НАТО. Він висловив надію, що Верховна Рада підтримає їх у другому читанні в лютому 2019 року".

Резюмуючи своє вступне слово, Петро Порошенко назвав три головні речі, які потрібно зробити Україні в найближчі п'ять років. "По-перше, досягти миру на основі національних інтересів України, не на основі капітуляції. По-друге, подолати наслідки економічної кризи, викликаної війною і економічною блокадою з боку Росії, усіма елементами російської гібридної війни. Забезпечити відновлення і зростання рівня життя простих людей.І по-третє, досягти критеріїв, необхідних для вступу до Євросоюзу і Північноатлантичного альянсу.

"Щоб наші заявки виглядали залізобетонно аргументованими", - розповів він.

"Наступні п'ять років будуть ще важливішими", - підкреслив глава держави.

Минулого разу Петро Порошенко давав прес-конференцію 28 лютого 2018 року. Тоді він анонсував внесення до Конституції змін, в яких будуть закріплені прагнення України вступити до Євросоюзу і НАТО.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики