Цензор.НЕТ

17.12.18 00:02

Не хотів би просто йти за закликами з боку США і партії ХДС про припинення будівництва "Північного потоку-2", - міністр економіки ФРН Альтмаєр

Міністр економіки Німеччини Петер Альтмаєр, незважаючи на загострення конфлікту між Україною і Росією в Азовському морі, не хоче відмовлятися від будівництва спірного газопроводу "Північний потік-2".

Не хотів би просто йти за закликами з боку США і партії ХДС про припинення будівництва "Північного потоку-2", - міністр економіки ФРН Альтмаєр

Про це він заявив в інтерв'ю інформагентству Reuters, передає Цензор.НЕТ із посиланням на DW

"Росія зробила велику помилку, коли захопила обидва (українські. - Ред.) кораблі в Азовському морі і затримала екіпажі", - заявив Альтмаєр.

За його словами, це не покращило позицію Росії і в "інших питаннях". Крім того, політик додав, що не хотів би просто йти за закликами з боку США та німецької партії "Християнсько-демократичний союз" припинити будівництво газопроводу.

Водночас глава німецького МЗС заявив, що "Північний потік-2" може бути прокладений, "водночас будуть дотримані ключові інтереси України". До них Альтмаєр відніс, зокрема, збереження транзиту газу українською територією після 2019 року.

Нагадаємо, "Північний потік-2" - другий газопровід, який повинен зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту - понад 1200 км, потужність нового трубопроводу складе 55 млрд м³ газу на рік. Вартість проекту - € 9,5 млрд, його навпіл фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній. В "Газпромі" прогнозують, що "Північний потік-2" введуть в експлуатацію до кінця 2019 року.

Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія - ні. Оператор проекту запропонував прокласти трубопровід в обхід Данії.

Влада України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви і Естонії вважає "Північний потік-2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.

11 грудня стало відомо, що в Конгресі США прийняли резолюцію проти "Північного потоку-2".

12 грудня Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій критикує будівництво "Північного потоку-2"

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики