Цензор.НЕТ

17.12.18 08:00

Епіфаній про статус глави УПЦ МП Онуфрія після Об'єднавчого собору: Він буде лише митрополитом РПЦ

Новообраний предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній заявив, що після Об'єднавчого собору митрополит Онуфрій буде лише митрополитом Російської православної церкви в Україні.

Епіфаній про статус глави УПЦ МП Онуфрія після Об'єднавчого собору: Він буде лише митрополитом РПЦ

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН, про це Епіфаній сказав в інтерв'ю на телеканалі 1+1 у неділю ввечері, 16 грудня.

"Вселенський патріарх адресував лист особисто митрополиту Онуфрію, в якому було чітко сказано про те, що після Об'єднавчого собору, обрання предстоятеля цієї об'єднаної церкви, митрополита Київського, він автоматично стає канонічним митрополитом Київським. Від того часу, відповідно, не може існувати двох митрополитів Київських. Відповідно митрополит Онуфрій буде лише митрополитом Російської православної церкви в Україні", - зазначив митрополит Епіфаній.

Він додав, що парафії Московського патріархату "перебувають у лоні Російської православної церкви, маючи українську реєстрацію".

Нагадаємо, 15 грудня на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

Як повідомив прес-секретар УПЦ КП Євстратій Зоря, згідно зі Статутом, ім'я предстоятеля "підноситься в усіх храмах Церкви за формулою "Блаженнішого Епіфанія, Митрополита Київського і всієї України", а також уточнив, що офіційна назва помісної церкви - Православна церква України.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики