Цензор.НЕТ

17.12.18 08:39

Керівні органи нової ПЦУ будуть сформовані протягом одного-двох місяців після отримання Томосу, - митрополит Епіфаній

Керівні органи нової Православної церкви України будуть сформовані протягом одного-двох місяців після отримання Томосу про автокефалію.

Керівні органи нової ПЦУ будуть сформовані протягом одного-двох місяців після отримання Томосу, - митрополит Епіфаній

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН, про це в інтерв'ю телеканалу "1+1" в неділю ввечері, 16 грудня, повідомив новообраний предстоятель помісної Православної церкви України митрополит Епіфаній.

"Першим рішенням нам, звичайно, потрібно сформувати відповідні керівні органи, бо на Об'єднавчому соборі ми ухвалили статут, але він буде утверджений Томосом, бо статут побудований на нормах, які прописані в Томосі. Після отримання Томосу ми станемо вже повноцінною автокефальною православною церквою, визнаною Вселенським православ'ям", - розповів Епіфаній.

"Після отримання Томосу, а це різдвяний цикл, коли багато свят випадає, тому протягом місяця-двох ми сформуємо ці керівні органи єдиної церкви і будемо відповідно працювати в подальшому на розбудову цієї єдиної церкви", - додав митрополит.

Епіфаній зазначив, що на сьогодні помісна церква налічує приблизно 7000 православних парафій в Україні. Також він закликав парафії та священиків УПЦ Московського патріархату приєднуватися до Єдиної православної української церкви.

"Вони (парафії УПЦ МП. - Ред.) перебувають у лоні Російської православної церкви, маючи українську реєстрацію. Ми закликаємо після 15 грудня, собору, всіх наших співбратів із Московського патріархату долучатися до Єдиної православної української церкви. Але ми маємо найперше показати нашу єдність будувати церкву на засадах любові, взаєморозуміння, братнього ставлення, бо зараз є багато тих, хто бажає перейти до Єдиної православної церкви, але вони налякані. Вони до кінця не вірили і, напевно, зараз ще не вірять і сумніваються, що ця справа буде до кінця завершена. Але ми довели, ми об'єдналися", - пояснив Епіфаній.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Епіфаній про статус глави УПЦ МП Онуфрія після Об'єднавчого собору: Він буде лише митрополитом РПЦ

Нагадаємо, 15 грудня на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

Як повідомив прес-секретар УПЦ КП Євстратій Зоря, згідно зі Статутом, ім'я предстоятеля "підноситься в усіх храмах Церкви за формулою "Блаженнішого Епіфанія, Митрополита Київського і всієї України", а також уточнив, що офіційна назва помісної церкви - Православна церква України.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики