Цензор.НЕТ

17.12.18 10:45

Механізм відбілювання репутації зламано: Через спонсорство Пінчука від премії Top30Under30 газети Kyiv Post відмовилися Юрій Дідула і Тарас Прокопишин

Відмовившись від премії Top30Under30 газети Kyiv Post, через те, що її спонсорує Віктор Пінчук, Владислав Грезев і Віталій Устименко почали ламати механізм поліпшення іміджу через спонсорство.

Як передає Цензор.НЕТ, про це написала на сторінці в Facebook адвокат Євгенія Закревська.

"Всі вже знають, що Vladyslav Greziev і Віталій Устименко, а за ними ще двоє номінантів - Юрій Дідула і Тарас Прокопишин, відмовилися від престижної премії Top30Under30 газети Kyiv Post. Відмовилися і публічно оголосили причину - спонсорство премії Віктором Пінчуком.

Хто не чув ось тут є відео:

Сказати, що я захоплююся вчинком і просто по-людськи радію, що хтось це зробив, - нічого не сказати. Але тут справа навіть не тільки в тому, наскільки це красиво і як приємно таке чути зі сцени. Не тільки в тому, що футболки з питанням "Хто замовив Катю Гандзюк?" - самодостатній ляпас.

Найважливіше, що зробили "відмовники" - вони задали новий стандарт. Чогось більшого, ніж просто "нерукоподаваність". І чудово його популяризували. Така собі візуалізація компаса "добро/зло".

Адже справа не тільки в тому, що спонсори можуть впливати на те, що спонсорують (в цьому, до речі, ніхто КиївПост не підозрює, і я теж). А в тому, що сам факт спонсорства - просунутих і позитивних заходів відбілює репутацію спонсора. Нагороджувані ніби діляться своєю репутацією з тими, хто дає грошей на нагороду ... Спонсорські гроші - це не просто гроші. Це ціна, яку платять за поліпшення іміджу. За своє ім'я поруч з новими прекрасними особами і їхніми цінностями ... за долучення до прогресивного, розумного, вічного.

І не всякий імідж варто покращувати. Деякий безнадійний ... І спонсорство - ЦЕ насправді ПРИВІЛЕЙ, який далеко не кожному, хто має грубий гаманець, варто надавати.

Хлопці дуже наочно це показали.

Ну, тобто, плюс сто до охайності.

Думаю, в недалекому майбутньому деякі обличчя (або морди), а по факту - вчинки - стануть непристойними настільки, що ніякі гроші не зможуть це виправити. Просто механізм цей буде зламаний. І ламати його почали саме Влад з Віталієм.

Тут ще варто згадати, що Влад дуже добре знає, як це непросто - залучати спонсорів. Влаштовувати з року в рік TEDxKyiv і не піддатися спокусам - дорогого коштує. Тим вагоміша його відмова і слова, сказані при цьому.

PS: відразу спала на думку Ulana Suprun в УКУ:

"Не йдіть на компроміси, коли ваша совість каже, що щось не так. Не бійтеся прислухатися до вашого внутрішнього голосу. Не укладайте угоди або партнерства зі злом із добрими намірами. Не легітимізуйте зло - боріться з ним. Називайте речі своїми іменами - говоріть правду. Вас будуть називати складними і конфліктними людьми, але конфлікт через свої політичні переконання - прояв чесності, тоді як страх бути чесним дуже часто підштовхує нас до компромісів зі злом".

Я думаю, ці слова Уляни засіли не в одній світлій голові. І ще не раз будуть спонукати до важливих вчинків.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики