Цензор.НЕТ

17.12.18 13:52

Ірина Геращенко: Переконані, що ЄС ухвалить "Азовський пакет санкцій"

Європейський Союз після відповідних дебатів і процедур має прийняти пакет санкцій проти Російської Федерації через її агресію проти України на Азовському морі.

Ірина Геращенко: Переконані, що ЄС ухвалить "Азовський пакет санкцій"

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це заявила перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко на засіданні Погоджувальної ради в понеділок.

"Президент України передав всі списки тих ФСБівців і російських кораблів, які брали участь у захопленні українських суден для того, щоб проти них вводилися секторальні санкції. Ми переконані, що азовський пакт санкцій Європейським Союзом після проходження відповідних дебатів і процедур буде прийнято. Ну а сьогодні на сесії Генеральної асамблеї ООН буде проголосовано Резолюцію щодо мілітаризації Азовського і Чорного морів", - наголосила Геращенко.

Вона додала, що завдяки голосуванню за законопроект про цивільне розмінування минулого пленарного тижня, під час візиту Президента до Брюсселя, було підписано першу угоду з трастовим фондом щодо активізації цієї роботи.

Геращенко підкреслила, що парламенту ще треба працювати, аби воєнний стан запрацював. "Ми маємо на цьому тижні проголосувати за законопроект по внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення закупівель продукції в оборонному секторі, те, про що нас просить наша армія. Нам дуже потрібно прийняти закон про військову поліцію і про військових капеланів", - сказала Геращенко.

Вона також привітала українців зі створенням єдиної помісної Православної церкви України.

Як раніше повідомлялося, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, щоприкордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.

Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх 3 кораблів спецпризначенцями РФ і шести поранених.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії. Унаслідок незаконних дій російських силовиків захоплено три кораблі ВМС України, в полоні опинились 24 українські військовослужбовці.

Рішення про введення воєнного стану прийнято в зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. В результаті незаконних дій російських силовиків були захоплені три кораблі  ВМС України і взяті в полон 24 українські військовослужбовці.

27 листопада підконтрольний Росії Київський райсуд Сімферополя почав розглядати запобіжний захід затриманих українських військових моряків. Всі були поміщені під арешт.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московське СІЗО "Лефортово", 3 поранених - у "Матроську тишу".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики