Цензор.НЕТ

17.12.18 16:38

Рішення синоду УПЦ МП для мене нічого не означають, оскільки я - клірик Православної Церкви України, - митрополит Олександр (Драбинко)

Вселенський патріарх Варфоломій підтвердив, що після створення в Україні єдиної помісної церкви заборони і санкції Української православної церкви Московського патріархату щодо своїх колишніх священнослужителів не є дійсними.

Рішення синоду УПЦ МП для мене нічого не означають, оскільки я - клірик Православної Церкви України, - митрополит Олександр (Драбинко)

Про це в коментарі виданню "ГОРДОН" заявив митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко), передає Цензор.НЕТ.

Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко) заявив, що на нього не поширюються рішення синоду Української православної церкви Московського патріархату, який усунув його від служіння за участь в об'єднавчому соборі.

"Канцелярія мене офіційно поки ні про що не повідомила. На синод не запрошували і жодних пояснень не просили. Тобто про жодне дотримання процедури не йдеться – вони діють в односторонньому порядку. Як мінімум, мене мали попередити про засідання синоду. А також висунути обвинувачення або вимагати пояснень. Для таких випадків є церковний суд. Але ні виклику, ні допиту не було. І про ухвалене рішення я дізнаюся від вас. Однак особисто для мене рішення синоду УПЦ МП нічого не означають, бо я – клірик Православної церкви України, яку визнала Вселенська патріархія. До релігійної організації, яка ввела санкції проти мене, я з 15 грудня жодного стосунку не маю. Засмучуватися щодо ухваленого ними рішення не доводиться. Адже заздалегідь ми написали апеляцію, і Вселенський патріарх підтвердив, що заборони і санкції Московського патріархату не є дійсними", – підкреслив митрополит.

На його думку, віряни переходитимуть із Російської православної церкви в Україні в єдину помісну церкву.

"Я як служив, так і служитиму далі. Сан мій зберігається. Я служитиму як на Афоні, так і в Єрусалимі. А ось ті, хто ухвалював рішення щодо мене, такі служіння проводити не можуть. І, звичайно, цим рішенням хочуть налякати інших священнослужителів. Думаю, після отримання томосу 6 січня люди йтимуть від РПЦ. Зрозуміло, процес переходу в помісну церкву триватиме якийсь час, але він обов'язково відбудеться. Просто вірянам потрібно усвідомити, що сталося. Узагалі своїм рішенням Синод МП показав, що роз'єднувати людей для них – припустимо, а ось об'єднати народ вони вважають неприпустимим. Але цей Синод я серйозно не сприймаю. В очах Вселенського патріархату він нічого собою не являє. Адже це те саме, якби ми з вами сіли і вирішили комусь щось заборонити", – зазначив Драбинко.

Нагадаємо, 15 грудня на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

Як повідомив прес-секретар УПЦ КП Євстратій Зоря, згідно зі Статутом, ім'я предстоятеля "підноситься в усіх храмах Церкви за формулою "Блаженнішого Епіфанія, Митрополита Київського і всієї України", а також уточнив, що офіційна назва помісної церкви - Православна церква України.

У відповідь УПЦ МП відмовилася визнати створення Православної Церкви України. Також Синод УПЦ МП відсторонив від посад митрополитів, які взяли участь в Об'єднавчому соборі -  митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра і митрополита Вінницького і Барського Симеона

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики