Цензор.НЕТ

17.12.18 17:18

Українське консульство перерахувало кошти кожному моряку. Все, що не для "вух" ФСБ, консули не могли передати військовополоненим на зустрічі, - Полозов

Кожному українському моряку, що перебуває в російському полоні, консульство України в Москві перерахувало суму, еквівалентну 70 доларам США.

Українське консульство перерахувало кошти кожному моряку. Все, що не для "вух" ФСБ, консули не могли передати військовополоненим на зустрічі, - Полозов

Про це на прес-конференції в Укрінформі "Надання адвокатської допомоги українським морякам, захопленим у військовий полон унаслідок збройної агресії РФ проти України 25 листопада 2018 року в районі Керченської протоки" повідомив керівник групи адвокатів, які захищають полонених українських моряків, Микола Полозов, передає Цензор .НЕТ.

"Консули України (консульство в Москві) перерахували на рахунок кожного моряка суму в рублях, еквівалентну 70 доларам США. Цього на перший час їм має вистачати. ​​Консули змогли побачити моряків раніше за адвокатів, тому що вони заходять в іншому порядку, який узгоджується з МЗС Росії. Він не має нічого спільного з тим, як заходять адвокати".

Полозов підкреслив, що спілкування з консулами є неконфіденційним.

"Все, що не для "вух" ФСБ, консули не могли передати морякам", - підкреслив Полозов.

Судове засідання щодо продовження арешту полонених українських моряків у РФ відбудеться в середині січня 2019 року, заявив адвокат Ілля Новіков.

"Буде продовження арешту, яке ми очікуємо в середині січня. У них у всіх термін запобіжного заходу закінчується 25 січня 2019 року. Десь з 15 по 20 січня має відбутися кілька засідань. Напевно, це буде в Лефортовському райсуді Москви", - сказав Новиков.

За його словами, тоді представники ЗМІ зможуть зробити фото або відео українських моряків, захоплених Росією.

"Якщо це буде так, то умови дозволяють журналістам здійснити зйомку, коли моряків ведуть до суду. Це, мабуть, буде перша можливість, і ми будемо вдячні всім представникам ЗМІ, які могли б потрапити в цей суд і з'ясувати той стан, в якому будуть перебувати наші підзахисні", - сказав Новіков.

"Ми всі робимо важливу роботу, щоб повернути наших моряків, наших політв'язнів додому. Але Путін брав їх у полон не для того, щоб їх відпустити. Ми розглядаємо повернення наших військових у рамках Женевської конвенції. Ніякі суди, судилища не можуть поширюватися на наших моряків. Вони повинні бути негайно звільнені і повернені додому", - заявила Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

За її словами, найважливішим було забезпечити кожному полоненому українському моряку професійний юридичний захист.

"Підібрана команда юристів з кримських адвокатів, які підтримували наших моряків з перших хвилин захоплення, і московських адвокатів. Координатором призначено Миколу Полозов. Було важливо, щоб у цю групу не потрапили "кроти" й "ФСБівці". Така робота була проведена. Всіх адвокатів перевірила служба безпеки. На сьогодні 24 моряків захищають 34 адвокати", - сказала Денісова.

Вона підкреслила, що адвокати, які захищають українських військовополонених, працюють на добровільних засадах.

"Поки всі адвокати надають юридичну допомогу безкоштовно. З 1 січня 2019 року буде укладено і підписано договори між консульськими службами МЗС і адвокатами, які дадуть юридичні наслідки і висновки", - зазначила Денісова.

Як раніше повідомлялося, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, щоприкордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.

Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх 3 кораблів спецпризначенцями РФ і шести поранених.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії. Унаслідок незаконних дій російських силовиків захоплено три кораблі ВМС України, в полоні опинились 24 українські військовослужбовці.

Рішення про введення воєнного стану прийнято в зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. В результаті незаконних дій російських силовиків були захоплені три кораблі ВМС України і взяті в полон 24 українські військовослужбовці.

27 листопада підконтрольний Росії Київський райсуд Сімферополя почав розглядати запобіжний захід затриманих українських військових моряків. Всі були поміщені під арешт.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московське СІЗО "Лефортово", 3 поранених - у "Матроську тишу".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики