Цензор.НЕТ

17.12.18 19:58

Митрополитів, звільнених з УПЦ МП за участь в Об'єднавчому соборі, прийняв під свою юрисдикцію Вселенський патріархат

Рішенням патріарха Варфоломія за митрополитами Симеоном та Олександром зберігаються єпархії.

Митрополитів, звільнених з УПЦ МП за участь в Об'єднавчому соборі, прийняв під свою юрисдикцію Вселенський патріархат

Вселенський патріарх Варфоломій направив листи підтримки на адресу митрополитів Симеона (Шостацького) і Олександра (Драбинка), звільнених з УПЦ МП за участь в Об'єднавчому соборі православних церков. У них йдеться про те, що єпархії митрополитів тепер належать до Вселенського престолу, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Lb.ua.

Листи було підписано 14 грудня, тобто за три дні до того, як УПЦ МП вирішила позбавити Симеона і Олександра єпархій.

Митрополит Олександр опублікував у себе в Facebook текст листа Вселенського патріарха.

"Оскільки ваша єпархія, яка в давній час підпала під іншу церковну юрисдикцію, була відновлена ​​завдяки відкликанню і скасуванню грамоти, виданої нашим пріснопам'ятним попередником Діонісієм IV, і тепер належить до Великої Константинопольської Христової церкви і визнається її істинною дочкою, ми прийшли до рішення за допомогою цієї патріаршої грамоти прийняти вас в юрисдикцію нашого святійшого апостольського і патріаршого Вселенського престолу разом із вашим непорочним кліром і благочестивим народом, звільняючи від усякої відповідальності чи звинувачення, або будь-якої іншої заборони, що накладається на вас яким би то не було церковним органом, і повністю приймаючи все, що ви робили як єпископ і пастир", - ідеться в листі Варфоломія.

Нагадаємо, рішенням Синоду УПЦ МП були звільнені митрополити Переяслав-Хмельницький Олександр (Драбинко) та Вінницький Симеон (Шостацький), які безпосередньо брали участь у Соборі. А також благочинний Вінницького району архімандрит Дорофей (Маркевич), голова відділу інформації Київської єпархії протоієрей Петро Зуєв, клірик Дніпропетровської єпархії протоієрей Богдан Гулямов і протодиякон Ростислав Воробей.

Всім їм заборонено священнослужіння в УПЦ МП.

У четвер Верховна Рада планує розглянути законопроект, який зобов'яже перейменуватися Українську православну церкву Московського патріархату, а також законопроект про порядок переходу громад і майна до складу Православної церкви України.

Нагадаємо, 15 грудня на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

Як повідомив прес-секретар УПЦ КП Євстратій Зоря, згідно зі Статутом, ім'я предстоятеля "підноситься в усіх храмах Церкви за формулою "Блаженнішого Епіфанія, Митрополита Київського і всієї України", а також уточнив, що офіційна назва помісної церкви - Православна церква України.

У відповідь УПЦ МП відмовилася визнати створення Православної Церкви України.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики