Цензор.НЕТ

17.12.18 23:49

Оголошені синодом УПЦ (МП) заборони щодо митрополитів Олександра і Симеона не канонічні, - архієпископ Євстратій (Зоря)

Клірик ПЦУ Євстратій (Зоря) роз'яснив, що заборони, прийняті Синодом Української православної церкви (Московського патріархату) щодо учасників Об'єднавчого собору - митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра (Драбинка) та митрополита Вінницького і Барського Симеона (Шостацького), не мають канонічного значення.

Оголошені синодом УПЦ (МП) заборони щодо митрополитів Олександра і Симеона не канонічні, - архієпископ Євстратій (Зоря)

Як передає Цензор.НЕТ, про це він написав у Фейсбуці

"Заборони, оголошені синодом УПЦ (МП) щодо митрополитів Симеона (Шостацького) і Олександра (Драбинка), не мають канонічного значення, адже згідно з листами Вселенського патріарха до них від 14.12.18 вони перебували під омофором Вселенського патріарха і як такі 15.12 увійшли на об'єднавчому соборі в єдину ПЦ України", - зазначив він.

Він уточнив, що з моменту обрання митрополита Київського і всієї України Епіфанія "всі вони в автокефальній помісній церкві України".

Нагадаємо, рішенням Синоду УПЦ МП були звільнені митрополити Переяслав-Хмельницький Олександр (Драбинко) та Вінницький Симеон (Шостацький), які безпосередньо брали участь у Соборі. А також благочинний Вінницького району архімандрит Дорофей (Маркевич), голова відділу інформації Київської єпархії протоієрей Петро Зуєв, клірик Дніпропетровської єпархії протоієрей Богдан Гулямов і протодиякон Ростислав Воробей.

Всім їм заборонено священнослужіння в УПЦ МП.

У четвер Верховна Рада планує розглянути законопроект, який зобов'яже перейменуватися Українську православну церкву Московського патріархату, а також законопроект про порядок переходу громад і майна до складу Православної церкви України.

Нагадаємо, 15 грудня на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

Як повідомив прес-секретар УПЦ КП Євстратій Зоря, згідно зі Статутом, ім'я предстоятеля "підноситься в усіх храмах Церкви за формулою "Блаженнішого Епіфанія, Митрополита Київського і всієї України", а також уточнив, що офіційна назва помісної церкви - Православна церква України.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики