Цензор.НЕТ

17.12.18 22:50

Денісова вимагає перевірити умови утримання Сущенка: журналіст-політв'язень скаржиться на цвіль, щурів і антисанітарію

Омбудсмен відреагувала на інформацію про умови утримання Сущенка в російській колонії.

Денісова вимагає перевірити умови утримання Сущенка: журналіст-політв'язень скаржиться на цвіль, щурів і антисанітарію

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова вимагає від російської влади забезпечити незаконно засудженого українського журналіста Романа Сущенка належною медичною допомогою і належними умовами утримання. Про це український омбудсмен повідомила в соціальній мережі Facebook, інформує Цензор.НЕТ.

Зокрема, вона звернула увагу на опублікований сьогодні лист українського журналіста, в якому той серед іншого написав: "До того моменту, поки людина не відчує на собі ув'язнення, його неможливо уявити".

"Так, важко навіть уявити жахливі умови утримання Романа в колонії, про які він пише в своєму листі: антисанітарія, цвіль, таргани, щурі. Його погано годують. До того ж, за словами родичів, у Романа нещодавно діагностували артеріальну гіпертензію", - заявила Денісова.

"Я терміново звернулася з листом до Уповноваженого з прав людини в Російській Федерації Тетяни Москалькової з вимогою невідкладно вжити заходів щодо забезпечення громадянина України Романа Сущенка належними умовами утримання і медичною допомогою", - підкреслила вона.

Нагадаємо, Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

Протягом двох днів після арешту ніхто не знав про долю журналіста, йому не давали зв'язатися ні з дружиною, ні з адвокатом, ні з представниками українського посольства в РФ. Пізніше члени Громадської спостережної комісії Москви випадково виявили його в слідчому ізоляторі ФСБ "Лефортово" під час інспекційного візиту. На той момент Лефортовський районний суд Москви вже заарештував українця на два місяці.

7 жовтня 2016 року йому пред'явили звинувачення в "шпигунстві" за статтею 276 КК РФ, яка передбачає покарання у вигляді 20 років позбавлення волі. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є працівником Головного управління розвідки Міноборони України і нібито "цілеспрямовано збирав відомості про діяльність збройних сил і військ національної гвардії Російської Федерації, що є державною таємницею". У ГУР Міноборони це спростували. Сам журналіст відкидає звинувачення ФСБ РФ і не визнає своєї провини.

Пізніше захисника Сущенка Марка Фейгіна позбавили статусу адвоката. Він представляє Сущенка тільки як громадський захисник.

4 червня 2018 року Мосміськсуд засудив українського журналіста до 12 років колонії суворого режиму за шпигунство (ст. 276 КК РФ). 12 вересня Верховний суд Росії визнав вирок законним.

МЗС України висловив протест, вимагаючи від РФ негайно скасувати незаконний вирок у справі Сущенка та забезпечити його звільнення і повернення в Україну. До цих закликів приєдналися і міжнародні організації, такі як ЄС, ОБСЄ, Міжнародна і Європейська федерації журналістів (IFJ / EFG) та ін.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики