Цензор.НЕТ

18.12.18 07:38

Генасамблея ООН закликала звільнити українських військовополонених моряків і припинити окупацію Криму, - резолюція

Генеральна Асамблея ООН висловлює свою стурбованість у зв'язку з діями Росії в районах Чорного і Азовського морів, включно з їх мілітаризацію, закликає припинити анексію Криму і вивести свої збройні сили, а також звільнити полонених у Керченській протоці українських моряків.

Генасамблея ООН закликала звільнити українських військовополонених моряків і припинити окупацію Криму, - резолюція

Згідно з результатами голосування, Генасамблея ООН підтримала резолюцію "Проблема мілітаризації АР Крим та міста Севастополь, Україна, а також районів Чорного та Азовського морів" (A/73/L.47), ініційовану українською делегацією, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс -Україна.

"За" українську резолюцію проголосували 66 держав, "проти" проголосували 19, утримались 72 делегати.

Зокрема, в цій резолюції Генасамблея ООН закликає Російську Федерацію беззастережно і невідкладно звільнити судна "Бердянськ", "Нікополь", "Яни Капу" та їхні екіпажі й обладнання, закликає також проявляти максимальну стриманість з метою негайної деескалації ситуації.

У документі висловлюється серйозна стурбованість з приводу прогресуючої мілітаризації Криму Росією, а також - заклопотаність повідомленнями про триваючу дестабілізацію обстановки в Криму внаслідок поставок РФ систем озброєнь, включно з літаками і ракетами, здатними нести ядерну зброю, направлення нею військового персоналу на територію України, і настійно закликається Російська Федерація до припинення такої діяльності.

Генасамблея також засуджує будівництво і відкриття моста через Керченську протоку, що сприяє подальшій мілітаризації Криму, і засуджує наростальну військову присутність Російської Федерації в районах Чорного і Азовського морів, в тому числі в Керченській протоці, і обмеження там міжнародного судноплавства.

Резолюція закликає Російську Федерацію утримуватися від перешкоджання законному здійсненню навігаційних прав і свобод у Чорному і Азовському морях і в Керченській протоці.

Вказується, що, зокрема, анексія Криму РФ суперечить зобов'язанням, узятим відповідно до Будапештського меморандуму, в якому, зокрема, було підтверджено зобов'язання поважати незалежність і суверенітет та існуючі кордони України.

Дипломати звертають увагу на проведення в Криму численних військових навчань російських збройних сил, що може підірвати регіональну безпеку і тягне за собою значні довгострокові негативні екологічні наслідки в регіоні, і закликають Росію вивести свої збройні сили з Криму і негайно припинити тимчасову окупацію території України.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики