Цензор.НЕТ

18.12.18 10:51

Суд зняв з розгляду апеляцію на закриття справи проти Кернеса через хворобу судді

Інформацію про дату наступного засідання буде оприлюднено додатково.

Суд зняв з розгляду апеляцію на закриття справи проти Кернеса через хворобу судді

Полтавський апеляційний суд зняв з розгляду апеляцію на закриття кримінального провадження стосовно мера Харкова Геннадія Кернеса через перебування судді на лікарняному, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на lb.ua.

"Полтавський апеляційний суд повідомляє, що слухання кримінального провадження стосовно Кернеса Геннадія Адольфовича, Блинника Віталія Дмитровича і Сміцького Євгена Миколайовича, яке було призначено на 21 грудня 2018, знято з розгляду у зв'язку з тим, що суддя Нізельковська Л. В. перебуває на лікарняному", - повідомили в прес-службі суду.

Інформацію про дату наступного засідання буде оприлюднено додатково.

Раніше 12 листопада 2018 року Полтавський апеляційний суд переніс розгляд апеляційних скарг у справі у зв'язку з розглядом у Верховному суді клопотання адвокатів Г.Кернеса про зміну підсудності та неявки Г.Кернеса через хворобу. 7 грудня засідання знову відклали через неявку мера Харкова.

Захист двічі звертався до Верховного Суду з клопотанням про зміну підсудності, однак обидва рази отримував відмову.

Як повідомлялося, 25 січня 2014 року невідомі напали на учасників ходи на підтримку Євромайдану в Харкові. Того ж дня депутат Харківської облради Іван Варченко (ВО "Батьківщина") заявив про викрадення двох активістів Євромайдану - Олександра Кутяніна та Сергія Ряполова "після того, як вони знімали номери автомобілів" друзів Кернеса "біля готелю "Національ". Пізніше відділ зі зв'язків з громадськістю ГУ МВС України в Харківській області повідомив, що інформація про викрадення активістів Євромайдану не підтвердилася.

2 березня 2015 року Г.Кернес був повідомлений про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.ч.2,3 ст.27, ч. 2 ст.146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч.ч.2,3 ст . 27 ч.2 ст.127 (катування), ч.ч.2,3 ст.27 ч.1 ст.129 (погроза вбивством) Кримінального кодексу України та про завершення досудового розслідування. Його охоронцям було пред'явлено підозру за ч.2 ст.146, ч.2 ст.127, ч.1 ст.129 Кримінального кодексу України.

26 березня 2015 року Генеральна прокуратура передала обвинувальний акт до суду.

2 квітня 2015 року Вищий спеціалізований суд України (ВССУ) оголосив резолютивну частину постанови про перенесення розгляду справи Г.Кернеса з Дзержинського райсуду Харкова до Київського райсуду Полтави.

10 серпня 2018 року суддя Київського райсуду Полтави Андрій Антонов ухвалив постанову, в якій розцінив систематичну неявку прокурорів на дебати у справі міського голови Харкова Г.Кернеса та його охоронців В.Блинника та Є.Сміцького як відмову від обвинувачення та закрив кримінальне провадження.

Це рішення оскаржили прокуратура, а також потерпілий Сергій Ряполов і його представник, адвокат Тетяна Зелькіна.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики