Цензор.НЕТ

18.12.18 13:56

Україна продовжила на рік обмеження в торгівлі з РФ

Кабінет Міністрів на засіданні у вівторок продовжив до 31 грудня 2019 року включно дію ембарго на низку товарів з Російської Федерації та ввізного мита стосовно інших російських товарів, запроваджених на початку 2016 року у відповідь на відповідні торговельні заборони та обмеження РФ щодо України.

Україна продовжила на рік обмеження в торгівлі з РФ

Відповідне рішення Кабмін ухвалив без обговорення на засіданні у вівторок, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

У проекті урядової постанови, яку має агентство, зазначено: цей захід продовжено з огляду на продовження торговельних обмежень із російського боку.

Окрім цього, документ посилює формулювання умови скасування ембарго у відповідь, замінивши "після скасування заборони на ввезення на митну територію РФ товарів сільськогосподарського призначення..." на визначення "після припинення застосування РФ дискримінаційних та/або недружніх дій стосовно України".

Як повідомлялося, згідно з рішенням уряду України від 30 грудня 2015 року, з 2 січня 2016 року в межах заходів у відповідь до всіх товарів походженням із Росії застосовуються ставки ввізного мита, встановлені митним тарифом України. Водночас преференційний режим стосовно РФ (вільна торгівля) скасовується у зв'язку з порушенням Російською Федерацією договору про зону вільної торгівлі від 18 жовтня 2011 року.

До переліку російських товарів, які потрапили під українське ембарго, входять м'ясо, риба, крупи, зерна, хлібобулочні вироби, горілка, пиво, сигарети, кондитерські вироби, корми, низка хімікатів і залізничного устаткування.

Російське продовольче ембарго діє для українських товарів із 1 січня 2016 року.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики