Цензор.НЕТ

18.12.18 22:32

Комісія Україна-НАТО: країни Альянсу підтримали територіальну цілісність України і зробили внески в трастові фонди для нашої країни

Перше, чого НАТО чекає від України - створення Антикорупційного суду.

Комісія Україна-НАТО: країни Альянсу підтримали територіальну цілісність України і зробили внески в трастові фонди для нашої країни

У вівторок, 18 грудня, комісія Україна-НАТО обговорила виконання Києвом програми співробітництва з Альянсом. Засідання відбулося в Брюсселі на рівні послів, від України в ньому взяла участь ще й віце-прем'єр з європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на DW.

Посли Альянсу запевнили Україну в підтримці її суверенітету і територіальної цілісності.

"Посли держав-членів НАТО підкреслили, що застосування Росією військової сили проти українських моряків і кораблів поруч з Азовським морем наприкінці листопада було невиправданим", - сказав DW чиновник НАТО на умовах анонімності. За його словами, посли закликали Росію звільнити українських моряків й "утриматися від будь-якої подальшої ескалації".

Глава місії України при НАТО Вадим Пристайко заявив, що представник Лондона повідомив про захід у Чорне море британського розвідувального корабля Echo. "Це один із заходів, які нам обіцяли зробити, і це виконали. Ми планували, що корабель зайде в січні, британська сторона зробила так, що рішенням уряду це прискорилося, і він зайшов сьогодні", - сказав Пристайко.

За словами Климпуш-Цинцадзе, відразу кілька країн НАТО оголосили про внесення додаткових коштів у трастові фонди для України. Так, Німеччина направить гроші в фонд реабілітації військовослужбовців, наповнивши його більш ніж до 100 відсотків. Норвегія надасть 140 тисяч євро для програми професійного розвитку. Чехія направить понад 200 тисяч євро в трастовий фонд з логістики. А додатковий внесок Словаччини доведе наповнення фонду з розмінування до 113 відсотків. Як пояснила представник України, наповнення фонду більш ніж на 100 відсотків означає, що після реалізації першої фази проектів Україна зможе говорити про наступні етапи.

"Посли НАТО похвалили віце-прем'єр-міністра України за прогрес у реформах і закликали Київ не зупинятися на цьому шляху, - підкреслив співрозмовник DW в Альянсі. - Вони дали зрозуміти, що поки Україна продовжує реформи для боротьби з корупцією і посилення демократії, країна може розраховувати на продовження сильної політичної та практичної підтримки НАТО".

Климпуш-Цинцадзе в розмові з кореспондентом DW повідомила, що перше, чого в альянсі чекають від України - створення антикорупційного суду. "Антикорупційні заходи перебувають під прискіпливою увагою наших партнерів, - заявила вона. - Від України очікують, що, незважаючи на проведення виборів, процес реформ не відкладатиметься".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики